X


Jihan Wu Yeniden Bitmain CEO’su Olarak Sahnelerde!

Bitmain'in eski CEO'su Jihan Wu yeniden firmanın başına mı geçti?
21:00
11 Aralık 2019
Okuma Süresi: < 1 Dakika

Dünyanın en büyük Bitcoin (BTC) madencilik firması ve madencilik donanımı üreticilerinden olan Bitmain, son aylarda çalkantılı anlardan geçmekte ve bu durum bütün kripto para sektörüne yayılmış durumda.

İlk olarak 2018 yılının Kasım ayında gerçekleştirilen Bitcoin Cash (BCH) hard fork’u ile çatırdamaya başlayan Bitmain’in yönetici kadrosu, daha sonra 2019 yılının başlarında Jihan Wu ve diğer kurucu ortak Micree Zhan Ketuan’ın firmadan uzaklaştırılması, Wu’nun CEO’luk görevinden azledilmesi ile adet paramparça oldu.

Jihan Wu ve Micree Zhan Kavgası

Geçtiğimiz günlerde ise adeta darbe yapan Jihan Wu, Micree Zhan’ın artık hiçbir yöneticilik vasfı olmadığını vurguladıktan sonra bütün şirket çalışanlarına Zhan ile iletişim kurulmaması yönünde sert talimatlar da gönderdi. Zhan o tarihlerde yaptığı açıklamada bunun yasa dışı bir eylem olduğunu ve bütün yasal haklarını sonuna kadar kullanacağını belirtse de, Jihan Wu yeni yaptığı bir adım ile CEO’luğu yeniden elde etmiş gibi gözükmekte.

Cryptovest kaynağının aktardığı bir habere göre ise, Jihan Wu geçtiğimiz Cumartesi günü bir etkinlikte boy gösterdi ve sahneye Bitmain CEO’su olarak çıktı. Etkinlikte konuşma yapan ve Bitmain’in geleceğine dair de açıklamalarda bulunan Wu’nun, şirkete yeniden resmi olarak CEO şeklinde atanmadığı ancak bunun yakında olacağı haberi kulislerde dolaşmaya başladı.

Bu durumun Bitmain’in piyasa değerini nasıl etkileyeceği ise henüz bilinmiyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar