İşte Hedef Bu Hafta 3,3 Doları Geçebilir! Popüler Kripto Paraya Dikkat!

Yakında hareket başlayabilir. Güncel veriler fiyatın bu seviyelere gideceğini gösteriyor.
18:45
2 Ocak 2023
Okuma Süresi: 2 Dakika

Altcoinler geçtiğimiz yıl yaşanan faciaların ardından yıllık bazda çok büyük kayıplar yaşadı. Ancak halen ümit var. Bitcoin 4 yıllık döngülerde 1 kez yıllık bazda kırmızı mum kapanışı yapıyor ve 2022 yılı bu döngünün en kötü dönemiydi. Eğer geçmişteki hareketlerini tekrar ederse BTC için 2023 ile 2025 yılı arasında ciddi yükselişler görebiliriz. Kısa vadedeyse popüler bir altcoin yeniden gündemde.

PancakeSwap (CAKE)

PancakeSwap platformunun yerel kripto parası CAKE, 11 Aralık’tan bu yana fiyat grafiklerinde düşüş eğilimini sürdürüyor. Token 3,11 dolarda iyi bir destek buldu, ancak yine de büyük bir ralli başlatamadı. Kısa vadede popüler altcoin iyi kazanç fırsatları sundu. Ayılar, 3,21 dolarlık alanda bir ret görmek isterken, boğalar satın almadan önce destek olarak 3,24 doların yeniden test edilmesini bekleyebilir. CAKE, son beş gün içinde 3,21 ila 3,12 dolar arasında hareket etti.

5 günlük periyottaki hareket önemli. Bu düşük zaman aralığı, özellikle fiyat kısa vadeli yükseliş momentumuyla aralığın en yüksek seviyelerine yaklaştığından, göz önünde bulundurulması önemliydi. Bir aralıkta işlem yaparken, kırılmaların aralığa geri dönmesi daha olasıdır.

CAKE Fiyat Analizi

Diğer tarafta eğer CAKE Coin alıcıları 3,21-3,24 aralığını geri alıp destek olarak tekrar test edebilirse 3,3 doların üzerine çıkan bir fiyat görebiliriz. CMF +0,05 seviyesindeydi ve yükselişi son birkaç günde bir miktar alım baskısı gösterdi. Göreceli Güç Endeksi (RSI) de Aralık ortasından bu yana direnç görevi gören nötr 50 seviyesini aşmaya çalışıyordu.

On-chain verileri de CAKE için dikkat çekiciydi. 90 günlük hareketsiz dolaşım, fiyatın 3,7 dolardan yükselmeye başladığı Ağustos ayı sonlarında büyük bir artış gördü. Eylül sonunda CAKE 4,9 dolar ile yerel zirveye ulaştığında bu hareketin sonuna yakın bir başka sıçrama daha görüldü. O zamandan beri ve özellikle Aralık ortasından bu yana, hareketsiz dolaşım token hareketinde herhangi bir artış göstermedi. MVRV ve mevcut volatilite oranı CAKE için kısa vadede fiyatın ucuz olduğuna işaret ediyor.

Bitcoin tarafındaki volatilite Genesis haberiyle arttığı için yatırımcıların CAKE fiyatındaki ani dalgalanmalara da hazırlıklı olması gerekiyor. Olumlu senaryoda 3,9 ve üzerine kadar hareket devam edebilir.

Sorumluluk Reddi: Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolaysıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar