X


İki Farklı Rapor Tek Sonuç: Dünyada Kaç Kişi Bitcoin (BTC) Kullanıyor?

Bitcoin ve kripto benimsenmesi artıyor.
10:30
26 Şubat 2021

Kripto para birimlerinin kullanımının tüm dünya genelinde özellikle son 2-3 yıldır arttığı görülüyor. Bu artış üzerinde her ne kadar kar oranlarının artması da olsa insanlar artık Bitcoin’in ve kripto para birimlerinin ne olduğunu öğrenmek istiyor.

2 Farklı Rapor, Tek Sonuç

Son zamanlarda yayınlanan iki farklı rapora göre, dünya çapında 100 milyondan fazla insan şu anda kripto para birimlerini kullanıyor. Bu noktada asıl önemli olan ise hem eski kuşak hem yeni kuşak kripto para birimlerine ilgi göstermeye başlıyor. Raporlara göre hem “baby boomer” adı verilen eski nesil hem de “X kuşağı” denilen yeni nesil giderek artan bir ilgi ile kripto para birimlerine yaklaşıyor.

Crypto.com borsasının yayınladığı bir rapora göre sadece geçen ay gelen yeni kullanıcılar ile birlikte %16’lık artış yaşandığını ifade ediliyor. Ayrıca aynı rapora göre Ocak ayındaki veriler, dünya çapında 106 milyon kripto para kullanıcısı olduğunu ortaya koyuyor.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Buna ek olarak finansal danışmanlık grubu deVere tarafından yapılan farklı bir anket, artık sadece X ve Y kuşağının değil tüm insanların kripto paralara ilgi duyduğunu ortaya çıkardı. Anket sonuçlarına göre, şirketin 50 yaş üstü müşterilerinin %70’inin ya halihazırda kripto para birimi bulunuyor ya da bu kişiler kripto para almayı planlıyor.

İlgi Neden Artıyor?

Crypto.com’un raporuna göre, kripto para birimlerine olan ilginin artmasının temel nedeni fiyat artışı. Crypto.com araştırma müdürü Kevin Wang konuyla ilgili yaptığı açıklamalarda, “Güçlü büyüme dönemlerinin, Bitcoin‘deki güçlü fiyat performansı dönemlerinden hemen sonra geldiğini fark ettik.” ifadelerini kullandı.

Ancak bunlara ek olarak Wang, PayPal ve MicroStrategy gibi büyük kurumların Bitcoin yatırımı yapması ya da Ethereum ve Ripple gibi popüler kripto para birimleri ile ilgili haberlerin çıkmasının ardından da ilginin arttığını ifade etti.

Dolayısıyla aslında her ne kadar temel faktör fiyat artışları olsa da insanlar artık Bitcoin’in ve kripto para birimlerinin ne olduğunu, ne işe yaradığını ve neden yükseldiğini merak ediyor gibi görünüyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar