reklamı kapat

Huobi Token Japonya’da Bir İlke İmza Attı

Huobi Token, Japon regülatörlerden onay aldı.
15:00
24 Nisan 2020

Huobi Token, Japonya içerisindeki finansal regülatörler tarafından onaylanan uluslararası bir kripto para borsasına ait ilk token oldu. Japonya’nın finansal regülatörü Finansal Hizmetler Ajansı (FSA), konu hakkında yaptığı açıklamada HT’nin Mayıs ayından itibaren Japonya içerisinde alınıp satılabilmesine onay verdiklerini belirtti.

Huobi Token, Sert Japon Regülasyonlarından Geçti

Japonya’nın regülatörünün onay verdiği toplamda 25 token bulunuyor ve Huobi Token uluslararası bir borsaya ait olmasına rağmen onay alan ilk kripto para birimi konumunda. Japonya Temsilciler Meclisine tarafından geçtiğimiz sene alınan karar ve yeni kripto para düzenlemeleri, 1 Mayıs tarihinden itibaren ülkedeki kripto para regülasyonlarının çok daha sert bir hal almasına yol açacak. Bu da Huobi Token’ın aldığı iznin aslında oldukça büyük bir başarı olduğunu gösteriyor.

PSA olarak bilinen yeni ödeme hizmetleri kanunu kapsamında kripto para alım satım platformları neredeyse geleneksel bankalarla aynı seviyede denetleniyor ve bu da kripto para platformlarının işlerini iyice zorlaştırıyor. Regülasyonlar gereğince borsaya ait sıcak cüzdanın kullanıcılar tarafından yatırılan kripto paraların toplam miktarının %5’ini geçmemesi gerekiyor.

Aslında Japonya geçtiğimiz yıllarda yaşanan hack saldırılarından sonra regülasyonları bu denli arttırdı ve bir daha Coincheck hacklenmesi gibi facialar ile karşılaşmak istemediğini gösterdi. Yasada yapılan önemli bir değişim de kripto paraların daha önce anıldığı “sanal para birimi” tanımından, “kripto varlığı” tanımına kavuşması olarak gözüküyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.