X


Hive Coin Nasıl Alınır?

HIVE, merkezsiz veri paylaşım platformudur.
09:00
10 Mart 2021

Hive (HIVE) merkezsiz bir veri paylaşım platformudur. Delegated Proof-of-Stake (DPoS) algoritmasını kullanan Hive, 20 Mart 2020 tarihinde piyasaya sürülmesinden bu yana ciddi bir büyüme ve tanınma elde etti. Hive, birçok farklı bilgi paylaşım uygulamasını ve platformunu destekliyor. Myriad isimli merkezsiz uygulamaları da destekleyen Hyve, söz konusu API’lerin kullanımı ile verilere genel olarak ulaşımı kolaylaştırmayı hedeflemekte. İşlem verileri, veri ulaşımı, veri çeşitliliği ve veri güvenililirliği gibi standartlara sahip olan HIVE, sadece içerik üreticilerini değil aynı zamanda tüketicileri, yatırımcıları ve geliştiricileri de platforma çekiyor.

Hive, çok yüklü boyutlarda içerikleri depolamak ve bunların üzerinden para kazanılmasını sağlamak için geliştirildi. Özellikle içerik üreticilerinin sosyal medya üzerinde ürettikleri birçok içeriğin verileştirilmesi ve bunlar üzerinden para kazanılması, oldukça niş bir sektör olarak görülmekte. İnteraktif oyunlar, kimlik yönetimi, havuz sistemleri ve mikro krediler gibi birçok uygulamada da Hive’dan faydalanılabilmekte.

Hive’in yüksek işlem hacimlerini desteklemesi ve 3 saniyelik blok süresine sahip olması aslında tam da içerik üreticilerinin yüksek veri içeren içeriklerini depolaması için tasarlanmış gibi gözüküyor. İşlem ücretlerinin de Ethereum ağı tabanlı olunmasına rağmen oldukça düşük olması, bunun birçok kullanıcı tarafından aktif olarak test edilebilmesini sağlayabilir.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

İkinci katman blockchain mimarisine de sahip olan Hive, ölçeklenebilirlik çözümleri ile birçok blockchain ağına örnek konumda.

Hive (HIVE) Nedir?

HIVE Coin bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla 186. sırada yer alıyor ve 0,3553 dolarlık birim fiyata sahip. Toplam arzı 400 milyon olan HIVE, dolaşımda da aynı miktara sahip. 142 milyon dolarlık toplam piyasa değerine ulaşan HIVE Coin’in son 24 saat içerisindeki hacmi ise 42 milyon dolar. Bu da platformun ne kadar çok kullanıldığını göstermekte.

HIVE ne kadar fazla kullanılırsa, bu platformun büyümesinin ve tanınmasının da o kadar fazla artacağı tahmin ediliyor.

HIVE Coin Nereden Alınır?

HIVE Coin satın almak için ise ticari hacmi ile dünyanın bir numaralı kripto para borsası konumuna yükselen Binance tercih edilebilir. Binance, USDT ve BTC işlem çiftleri ile HIVE alımını desteklemekte. HIVE’ın eski EO’sunun Dan Larimer olması ise projeyi bir adım öne taşıyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar