reklamı kapat

Himmet Karadağ’dan Blockchain Ve Kripto Para Açıklaması

16:25
25 Nisan 2018

Borsa İstanbul Yönetim ve İcra Kurulu Başkanı Himmet Karadağ, Finans Teknopark A.Ş Protokol İmza Töreninde Blockchain’e ve kripto paralara da değindi.

Temelleri 2015’te Borsa İstanbul ile Boğaziçi Üniversitesi işbirliğiyle atılan Finans Teknopark Anonim Şirketi’nin bugün itibariyle, İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) ve İstanbul Ticaret Üniversitesi’nin de pay sahibi olarak katılmasıyla, Finans Teknopark A.Ş Protokol İmza Töreni, Borsa İstanbul’da düzenlendi.

Borsa İstanbul’un ev sahipliğinde, Business France tarafından düzenlenen Fransız Türk Fintech İşbirliği Organizasyonu’nda imza töreni düzenlendi. Finans Teknopark AŞ’nin imza töreni, Borsa İstanbul Yönetim ve İcra Kurulu Başkanı Himmet Karadağ, Boğaziçi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmed Özkan, İstanbul Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karaca ve İstanbul Ticaret Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nazım Ekren tarafından gerçekleştirildi.

Hürriyet’in haberine göre, özellikle Blockchain teknolojisinin gelişmesiyle, dijital paraların daha da yaygınlaşacağını ve popülerleşeceğini düşündüğünü dile getiren Karadağ şunları söyledi; 

Borsa İstanbul olarak geçen yıl Blockchain ile ilgili çalışma gruplarımızı kurduk, o alanı yakından takip ediyoruz. Para, kolay taklit edilemeyen çok ciddi güvenlik özelliklerini barındırıyor. Klasik kullanılan merkez bankalarının banknotlarıyla, Blockchain’in de içinde bulunduğu dijital paraları kıyasladığımızda karşılaştırılmayacak kadar dijital tarafta çok daha kapsamlı özellikler karşımıza çıkıyor. Merkez bankaları ve finans alanındaki kuruluşlar da yakın gelecekte muhakkak dijital paralara doğru yönelecekler.

Bu yorumlar Karadağ’ın kripto paralar ve Blockchain hakkında ilk açıklamaları değil. Karadağ geçtiğimiz aylarda kripto paraların Borsa İstanbul’da işlem görebileceğini ama bunun mevcut kripto paralarla gerçekleşmeyeceğini belirtmişti.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

ETİKETLER