Herkesin Yakından Takip Ettiği Yanılmayan 2 Analist Bitcoin İçin 30.000 Dolar Dedi! Peki Ne Zaman?

Bitcoin için fiyat 25.000 dolar seviyesinin kırılamamasının ardından 23.000 dolara kadar gerilemişti. 2 analist ise konu ile ilgili yorum yaptı.
00:07
27 Şubat 2023
Okuma Süresi: 3 Dakika

Bloomberg Intelligence, 25.000 doların büyük direnç olarak yerinde kalabileceği uyarısında bulunurken, BTC fiyat gücüne ilişkin görüşler değişiyor. Bitcoin 23.600, inatçı direnç konusundaki endişelerin artmasıyla 26 Şubat kapanışına kadar haftayı 23.000 doların üzerinde bitirmeye çalıştı.

BTC Boğalarının Gözü 30.000 Dolarda

TradingView’den alınan verilere göre BTC/USD hafta sonunun en düşük seviyesinden 600 dolar artışla 23,318 dolara ulaştı. Son hareket, beklenenin üzerinde gelen enflasyon verileri nedeniyle ABD hisse senetlerinin zarar gördüğü riskli varlıklar için zorlu bir haftanın ardından mütevazı bir geri dönüşe işaret etti.

Buna rağmen Bitcoin, analistler tarafından ay sonundan önce geri kazanılması önemli olarak işaretlenen seviyelerin altında kaldı. Aralarında 30.000 doların BTC fiyatı için bir mıknatıs olmaya devam ettiğini savunan popüler trader Kaleo’nun da bulunduğu yalnızca bazı kişiler iyimser kalmaya devam etti.

Bu arada kripto trader’ı Altcoin Sherpa, 30.000 dolar seviyesine ulaşmak için bir referans süresi sundu ve bunun 4-6 hafta olduğunu belirtti. Diğer bir trader ve analist Mags, BTC’nin hala ayıdan boğaya geçiş aşamasında olduğunu, yükselişin ancak boyun çizgisi kırıldığında başlayacağını belirtti.

Trend Aşağı Yönlü Olmaya Devam Ediyor

Bu arada, Bloomberg Intelligence’ın kıdemli makro stratejisti Mike McGlone, boğaların 25.000 dolar direnç bölgesini aşma kabiliyetine ilişkin şüphelerini dile getirdi. Yeni araştırmanın Twitter özetinde McGone, Fed’le savaşma 2022’de piyasalar için baskın rüzgar oldu ve 1 çeyrekte de öyle olmaya devam ediyor diye belirtti.

Araştırmanın kendisi, BTC/USD söz konusu olduğunda daha taktiksel yönelimli olanların muhtemelen duyarlı satışa odaklanacağını öngörürken, al ve tut türlerinin üstünlük kazanmasının biraz zaman alabileceğini belirtti. Bir önceki hafta, 25.000 doların büyük bir engel teşkil etmeyeceği ve BTC/USD’nin çok fazla çaba sarf etmeden bu seviyeyi aşabileceği yönündeki umutlar yüksek kalmıştı.

Ancak bu olayda, durumun bu kadar da basit olmadığı ortaya çıktı. Borsa emir defterlerindeki taleplere ek olarak, özellikle Bitcoin’in 50 haftalık ve 200 haftalık trend çizgileri olmak üzere kilit hareketli ortalamalar (MA’lar) yukarıda yer alıyordu. Düşen 50 haftalık MA’nın kendisi McGlone’un trendin aşağı yönlü olmaya devam ettiği sonucuna varmasına yol açtı.

Sorumluluk Reddi: Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatiliteye sahip olmaları dolayısı ile risk taşıdıklarını bilmeli ve işlemlerini kendi araştırmaları doğrultusunda gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar