X


Helium Coin Nasıl Alınır?

Helium Coin nedir, nasıl alınır?
17:18
6 Mart 2021

Helium (HNT), Nesnelerin İnterneti (IoT) cihazları için merkezi olmayan ve Blockchain destekli bir ağdır.

Helium (HNT) Nedir?

Temmuz 2019’da piyasaya sürülen Helium ana ağı, düşük güçlü kablosuz cihazların birbirleriyle iletişim kurmasına ve node ağı üzerinden veri göndermesine izin veriyor. Node’lar, kablosuz bir ağ geçidi ve bir blok zinciri madencilik cihazının bir kombinasyonu olan Hotspot’lar şeklinde geliyor. Böylece node’ları çalıştıran kullanıcılar, Helium’un yerel kripto para birimi HNT’de madencilik yapabiliyor ve ödüller kazanabiliyor.

Öte yandan Helium’un hedefi, 2013’te doğduğu günden bu yana mevcut altyapıdaki yetersizlikleri belirleyerek, IoT iletişimini geleceğe hazırlamaktır.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Helium, kablosuz Nesnelerin İnterneti (IoT) cihazlarının iletişim yeteneklerini geliştirmeyi amaçlamaktadır. 2013’te, IoT çevresindeki altyapı henüz emekleme aşamasındaydı, ancak geliştiriciler tekliflerine merkezsizlik eklemek istediler, bu nedenle resmi literatürde Helium “Halkın Ağı” olarak adlandırıldı.

Yapılan açıklamalara göre projenin temel ilgiyi, cihaz sahipleri ve IoT alanıyla ilgilenenlerden görmesi bekleniyor ve daha fazla erişim olanağı sağlayan finansal teşvikler yapılacağı ifade ediliyor.

Bunlara ek olarak ağ katılımcıları, bir kablosuz ağ geçidi ve bir madencinin birleşimi olan Hotspot’ları satın alır veya kendilerininkini oluşturur. Her bir erişim noktası, belirli bir yarıçap üzerinde ağ kapsama alanı sağlar ve ayrıca Helium’un yerel token’ı olan HNT madenciliği yapabilir.

Öte yandan Helium’un Amir Haleem, Shawn Fanning ve Sean Carey  olmak üzere 3 kurucu ortağı bulunuyor. Yapılan açıklamalara göre proje ekibi de alanında uzman kişilerden oluşuyor.

Yazının kaleme alındığı sırada 4,03 dolardan işlem gören HNT Coin, HNT BTC işlem çiftinde de 0.00008241 BTC ile işlem görüyor. CoinMarketCap verilerine göre, 293,961,301 USD işlem hacmi ile 120. sırada yer alan Helium Coin son 24 saat içindeki işlem hacminin de 281,622 USD olduğunu belirtmekte fayda var.

Bunlara ek olarak 14 Şubat 2021 tarihinde 5,15  dolar ile rekor kıran Helium Coin, 10 Haziran 2020 tarihinde 0,2534 dolar ile de dip seviyeyi gördü. Ayrıca şu anda dolaşımda 72,884,890 adet Helium Coin bulunuyor ve bu rakamın maksimum 223.000.000 HNT Coin’e ulaşması bekleniyor.

HNT Coin Nereden Alınır?

HNT Coin, işlem hacmi bakımından dünyanın en büyük kripto para alım satım platformu Binance aracılığı ile hızlı ve güvenli bir şekilde satın alınabilir.

HNT Coin satın almak için öncelikle Binance’e üye olmak ve ardından itibari para göndermek gerekiyor. Türk Lirası ya da dolar gibi bir itibari para gönderiminin yapılmasının ardından HNT Coin’in işlem gördüğü Tether (USDT)  ya da Bitcoin (BTC) alarak HNT işlem çiftinde alım işlemi gerçekleştirilebilir.

Bunların yanında Binance’de sadece piyasa değerinden değil daha düşük değerden de satın alma emri vererek kullanıcılar istedikleri fiyattan satın alma işlemlerini gerçekleştirebilir. Bunun için Limit sekmesini kullanmanız ve almak istediğiniz miktar ile almak istediğiniz fiyatı girmeniz yeterli olacaktır.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar