SON DAKİKA: Hazine ve Maliye Bakanı Nebati, Binance CEO’su ile Görüştü

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, kişisel Twitter hesabından hacim bakımından dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance'ın kurucusu ve CEO'su Changpeng Zhao ile görüştüğünü duyurdu.
14:01
27 Temmuz 2022
Okuma Süresi: < 1 Dakika

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, kişisel Twitter hesabından hacim bakımından dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance‘ın kurucusu ve CEO’su Changpeng Zhao ile görüştüğünü ve Blokzincir ekosistemi, kripto varlıklar konularında değerlendirmeler yaptığını duyurdu.

“Değerlendirmeler Yaptık”

Kişisel Twitter hesabından görüşmeye ilişkin açıklama yapan Bakan Nebati, “Binance kurucusu Sayın Changpeng Zhao ile videokonferans aracılığıyla bir görüşme gerçekleştirdik. Blokzincir ekosistemi, kripto varlıklar konularında değerlendirmeler yaptık.” notunu düştü ve videokonferanstan görüntüler paylaştı.

Kripto Para Piyasasının Düzenlenmesi

Kripto para piyasasının düzenlenmesi bir süredir Türkiye’nin gündeminde. Yasa tasarısının girilen seçim atmosferinde TBMM’ye ne zaman gönderileceği merak konusu. Şu anda tatilde olan Meclis, yeni yasama dönemine 1 Ekim’de start verecek. Kripto para piyasasının düzenlenmesine ilişkin Meclis görüşmelerine yeni yasama döneminde başlaması bekleniyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar