X

Hangi Kripto Para Alınır?

09:21
30 Mart 2021
Kripto paralar artışta

Kripto para sektöründe listelenmiş kripto paraların dışında 10.000’den fazla proje olduğu söylenebilir. Tabii ki öne çıkan kripto para birimlerinin sayısı sınırlı olsa da yatırımcıların bunlar arasında bile dikkat etmesi gereken birçok faktör bulunuyor.

Kripto paralar son dönemde hem Türkiye’de hem de dünyada hiç olmadığı kadar popüler olsa da kripto para yatırımı yapmadan önce göze alınacak birçok faktör ile risk bulunduğu bilinen bir gerçek. Peki yatırımcılar kripto para yatırımı yapmadan önce hangi kripto paranın alınacağını tam olarak nasıl kararlaştırıyor ve bu konuda nasıl daha fazla bilgi sahibi olabilir?

Kripto para yatırımı yapmadan önce kullanıcıların yapması gereken iki temel analiz var ve bunların birisi TA yani teknik analiz iken diğeri FA yani temel analiz olarak biliniyor. Temel analizde ilgili kripto paranın token arzı, geliştiricileri, projenin teknik dokümanı ve bunun gibi çok daha temel gelişmeler inceleniyor. Bu konuda özellikle kripto para projesinin geliştiricileri, hedefi, yol haritası ve kuruculara dağıtılan token miktarının önemi bir hayli fazla.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Kripto Para Analizleri

Kripto para analizlerinde temel analize ek olarak bir de teknik analiz yapmak mümkün. Kullanıcılar teknik analiz yapmadan önce bu konuda bilgi edinmeli. Özellikle direnç ve destek noktaları, farklı formasyon çeşitleri, trend örnekleri veya MACD ile RSI gibi indikatörler hakkında bilgi edinmek gerekiyor. Kripto paraların teknik analiz ile çok daha az riskli varlıklar olarak görüldüğü biliniyor. Teknik analiz aslında neredeyse dünyadaki bütün varlıklar için uygulanabilmekte ve daha önceki direnç ve destek noktalarına göre adım atılabilmekte.

Yine de kripto para yatırımcılarının özellikle sektörde yeni kripto para projelerine yatırım yapmadan önce teknikten çok temel analiz yapmaları gerekiyor. Teknik analiz ancak piyasada bir müddet varolan kripto paralar için yapılabilir ve yeni projelerin çok fazla tarihi verisi bulunmaz.

Kripto Para Alınacak Siteler

Bütün bu analizleri gerçekleştirdikten sonra almaya karar verdiğiniz kripto parayı ise Binance üzerinden alabilirsiniz. Binance, kripto para alınacak isteler arasında hacme göre birinci sırada yer alıyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar

    Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.