Hacklenen Bitcoin’ler İlk Defa Harekete Geçti!

Bitfinex kripto para borsasından hacklenerek ele geçirilen 300 Bitcoin, ilk defa harekete geçti.
10:00
26 Nisan 2019
Okuma Süresi: 2 Dakika

2016 yılının yaz aylarında gerçekleşen ve o tarihlerde Bitfinex kripto para borsasının 73 milyon dolarlık zarar etmesine yol açan hacklenme olayının etkileri hala devam etmekte. 2016 yılında hackerlar tarafından ele geçirilen 300 Bitcoin (BTC), o tarihten bu yana hiçbir şekilde hareket ettirilmeyen BTC’leri başka cüzdanlara aktarmaya başladılar.

300 adet BTC şuan için 13 yeni adrese transfer edilmiş gibi gözüküyor ve bu transfer hackerların borsa cüzdanından kendi cüzdanlarına aktarma yapmalarından beri yapılan ilk hamle özelliği taşımakta.

Bir Reddit kullanıcısı olan u/jankeldidi ilk olarak sosyal medya platformu üzerinde açtığı gönderi ile olayı duyuran kişi oldu. Listede Bitfinex hacklenmesi ile ilişkili 13 adresin hepsinin temizlendiği ve bunun yanı sıra olaydan etkilenen Bitfinex kullanıcılarından BTC almak için kullanılan 2.000’den fazla adresin GitHUB linkleri de gösterilmekte.

Basın saatine göre 1.600.000 dolar civarında bir değere sahip olan 300 Bitcoin, yeni adreslere aktarıldı ve bu adreslerin daha önceye ait hiçbir işlem bilgisi yok.Bu  durum da hackerın kimliğinin bir sır olarak kalmaya devam edeceğini göstermekte. 2016 yılında yaşanan hacklenme olayı piyasayı ciddi anlamda sarsmış ve o tarihlerde BTC fiyatı %20 civarında düşüş sergilemişti. Hacklenme düşüşün yanı sıra Bitfinex’in geçici bir süre kullanıcılarına hizmet veremeyecek hale gelmesine de yol açtı.

Bitcoin’in Düşüş Sebebi Bitfinex Mi?

Bitfinex kripto para borsası dün akşam saatlerinde de New York Başsavcılığı tarafından alınan bir mahkeme kararı ile gündeme geldi. İddiaya göre Bitfinex 850 milyon dolarlık kaybını direkt olarak Tether’den karşıladı. Haberin devamını buradan okuyabilirsiniz.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar