reklamı kapat

Google’dan Kripto Haber Uygulamalarına Yönelik Engelleme

Ortaya çıkan son haberlere göre Google, Play Store’dan çeşitli kripto haber sitesi uygulamalarını kaldırdı...
11:00
3 Mart 2020

Ortaya çıkan son bilgilere göre, Google’ın Android telefonlardaki mağaza uygulaması olan Google Play Store, kripto para birimleri ve Blockchain ile ilgili yeni sorunlar yaşıyor gibi görünüyor. Paylaşılan yeni bir rapora göre Play Store, bazı haber sitelerine ulaşımı engelledi.

Yeni Engeller

Yapılan açıklamalara göre Cointelegraph ve Coindesk gibi kripto para medyasının önemli haber sitelerinin uygulamaları dün itibariyle Play Store’dan kaldırıldı. Cointelegraph’ın yaptığı açıklamalara göre bu engelleme işlemi öncesinde herhangi bir bilgi paylaşımı yapılmadı. Bununla beraber haber sitesi Google’e kendilerinin ulaştığını ancak herhangi bir açıklama alamadıklarını ifade ediyor.

Cointelegraph konuyla ilgili yaptığı açıklamalarda, titiz bir şekilde çalışmalarını yürütmelerine rağmen neden uygulamanın Play Store’dan kaldırıldığına dair hiçbir bilgileri olmadığını ifade ediyor.

Bu İlk Değil

Aslında kripto para birimlerinin online mecralarda engellemelerle karşılaştığı ilk durum bu değil. Yakın zamanda YouTube kripto içerik üreticilerinin içeriklerini bir anda platformdan kaldırmış ve sonrasında aldığı büyük tepkiler üzerine bunun bir yanlış anlaşılma olduğunu ve içeriklerin yükleneceğini dile getirmişti.

Öte yandan Google da Aralık ayında MetaMask isimli kripto para uygulamasını kaldırmıştı. O dönemde yaptığı açıklamalarda MetaMask ortak baş geliştiricisi Dan Findlay, “Bunun Google’ın gözlemcileri açısından gerçek bir hata olduğunu umuyorum. Ancak tüm kripto YouTube yasakları ile birlikte, Google’ın merkezsiz teknolojilerle etkileşime geçme şekli beni gerçekten hasta ediyor.” ifadelerini kullanmıştı.

Ayrıca Google Play mağazası daha önce çeşitli kripto madenciliği uygulamalarını da yasaklamıştı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz. Haftanın önemli gelişmelerini takip etmek için e-posta bültenimize Abone Olun
ETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.

  • ahmed
    1 ay önce

    daha önce çerezlerin kötüye kullanımını gördüm. bence, şikayetlerden olabilir.

    1