Fiyat Analizi: Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH) ve Ripple’da (XRP) Son Durum Ne?

Bitcoin, Ethereum ve Ripple fiyat analizi.
08:24
19 Ekim 2021
Fiyat Analizi: Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH) ve Ripple'da (XRP) Son Durum Ne?
Okuma Süresi: 3 Dakika

Kripto para piyasası yukarı yönlü hareket etmek için mücadelesine devam ediyor. Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), 63.000 doları temizlemeye çalışırken, Ethereum ve Ripple tüm zamanların en yüksek seviyelerini hedefliyor. İşte BTC, ETH ve XRP’de güncel durum ve fiyat analizi;

Bitcoin (BTC)

Piyasa değeri bakımından en büyük kripto para birimi olan Bitcoin, Ekim ayında başlayan hızlı bir yükselişle birlikte tüm zamanların en yüksek seviyesini zorlamaya devam ediyor.

Öyle ki popüler kripto para birimi, geçtiğimiz günlerde 63.000 dolar seviyesini iki kez test etti ancak bu bölgede başarılı olamadı. Ancak Bitcoin şu anda yükseliş trendini sürdürmeye devam ederken tüm zamanların en yüksek seviyesine oldukça yakın.

İçeriğin kaleme alındığı sırada BTC, son 24 saatte %0.19’luk bir artışla 62,433 dolar seviyesinde alım satım işlemi görüyor.

Ethereum (ETH)

Piyasa değeri bakımından en büyük ikinci kripto para birimine bakıldığında ise Ethereum (ETH), Bitcoin’le benzer bir durumda. Öyle ki Ethereum’da Ekim ayında güzel artışlar yakaladı ve tüm zamanların en yüksek seviyesine çok yaklaştı.

Ethereum, şu anda düşüş yaşasa da son 1 haftada %10’a yakın bir artış yaşadı. Ek olarak popüler kripto para birimi geçtiğimiz günlerde yükselişini hızlandırdı ve önemli bir seviye olan 4.000 dolara yaklaştı.

Ethereum’un bu seviyeyi kıramamasıyla birlikte fiyatta bir geri çekilme yaşandı ve fiyat 3.700 doların da altına geriledi.

Ethereum şu anda CoinMarketCap verilerine göre son 24 saatte %1.13’lük bir düşüş yaşadı ve 62,433 dolardan alım satım işlemi görmeye devam ediyor.

Ripple (XRP)

Ripple‘ın yerel kripto para birimi XRP, hafta içerisinde yükseliş başlattı ve 1.18 dolar seviyesine kadar yükselmeyi başardı. Ancak bu seviyenin ardından hızlı bir düşüş gerçekleşti ve fiyat 1.04 dolar seviyesine kadar geriledi.

Dolayısıyla XRP fiyatı son düşüşün ardından şu anda toparlanmaya çalışıyor. XRP grafiğine bakıldığında popüler kripto para birimi yönünü yeniden yukarıya çevirmiş görünüyor.

İçeriğin kaleme alındığı sırada CoinMarketCap’ten gelen verilere göre XRP,  son 24 saatte %0.08’lik bir artış başlattı ve 1.09 dolardan işlem görmeye devam ediyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar