Reklam

Fidelity International, Müşterilerine Kripto Para Birimi Hizmetleri Vermeye Hazırlanıyor!

Fidelity International, açıklamaları ile ilerleyen zamanlarda kripto para birimi hizmetleri verebileceğini ifade etti.
13:00
23 Kasım 2021
Okuma Süresi: 2 Dakika

Morningstar verilerine göre, Avrupa borsasında işlem gören ürünlerdeki varlıklar ve kripto para riskine sahip yatırım fonları 10,5 milyar euro’yu aştı.

Fidelity, Kripto Hizmeti mi Verecek?

Yatırım yönetimi hizmetleri sunan şirket Fidelity, kripto para birimlerinin gelişimini yakından takip ettiklerini ve dijital varlıkların altyapısını oluşturan dağıtık kayıt defteri teknolojisine yönelik daha geniş araştırmalar yapacaklarını söyledi.

Fidelity, konuya ilişkin açıklamasında şu sözlere yer verdi:

“Beklediğiniz gibi Fidelity International, müşterilerinin yararına bu teknolojinin potansiyelini araştırıyor.”

Fidelity International, bu açıklamaları ile müşterilerine yakın gelecekte kripto para birimi hizmetleri verebileceğini ifade ederek bu alanda çalışmalara başladıklarını belirtti.

Dev Finans Şirketleri, Kripto Ekosistemine Dahil Oluyor

USB Asset Management’ın küresel ETF Başkanı Clemens Reuter, kripto para birimlerinin hemen hemen herkesin şu anda ilgilenmesi gereken bir varlık sınıfı olduğunu söyledi. Ancak mevcut durum itibariyle de herhangi bir konuda çalışmalara başlamadıklarını da sözlerine ekledi.

Mayıs ayında Invesco, Ignites Europe’a ETP’ler konusunda araştırmalara başladığını söylerken, Morningstar’da pasif stratejiler direktör yardımcısı Jose Garcia-Zarate de, daha fazla kripto para birimi ürünün piyasaya sürülmesi gerektiğini dile getirdi.

Kripto para birimlerinin artan kullanımı ve yükselen piyasa değerleri ile birlikte her geçen gün daha fazla sayıda finansal şirket, kripto varlık hizmetleri vermenin potansiyel fayda ve risklerini araştırmaya başladı. Özellikle de Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) Bitcoin Vadeli ETF onayının ardından, finans şirketlerinin kripto para birimlerine olan ilgisi önemli ölçüde artış gösterdi. Bu bağlamda çok sayıda yatırım şirketi yetkilisi, kripto varlık hizmetleri vermek adına çalışmalara başladığını söyledi. Bu süreçte başta PayPal gibi birçok finansal şirket de, halihazırda bu hizmetleri vermeye başladı.

Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatiltieye sahip olmaları dolayısıyla risk taşıdıklarını bilmeli ve işlemlerini kendi araştırmaları doğrultusunda gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar