X

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç’tan Kripto Para Sinyali

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, finansal açıdan kulübe nefes aldırmak için adımlar atılacağını ve bunlardan birinin kripto para olacağını söyledi. 
10:52
29 Mayıs 2021

Son zamanlarda fan token’ları büyük bir ilgi ile takip ediliyor ve Türkiye’de de futbol kulüplerinin fan token’ları piyasaya sürmeye başladı. Uzun zamandır Fenerbahçe’nin bir kripto para birimi piyasaya sürüp sürmeyeceği konuşulurken Ali Koç konuyla ilgili pozitif sinyaller verdi.

Ali Koç’tan Kripto Para Sinyali

Sözcü’nün haberine göre Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, ikinci üç yıllık başkanlık döneminde finansal açıdan kulübe nefes aldırmayı istiyor. Bunun için çeşitli adımlar atılacağını ifade eden Ali Koç’un açıklamalarına göre, bir kripto para birimi de bu çözüm adımları arasında yer alıyor.

Yapılan açıklamalarda kulübe nefes aldırmak için atılacak adımlar arasında dijital yatırımlar da olacak. Öte yandan kripto para birimi ve online mobil ödeme gibi yeni projeler de piyasaya sürülecek.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Bunlara ek olarak yapılan açıklamalara göre Fenerbahçe geçmiş bir yılda dijital kanallardan 40 milyon TL gelir elde etti ve bu gelirin 100 milyon TL’ye çıkarılması hedefleniyor.

Fan Token’lar

Spor kulüplerinin taraftarları için fan token’lar çıkarması özellikle son 2 yıldır oldukça popüler hale geldi. Türkiye’de de Bursaspor’un, Galatasaray’ın, Trabzonspor’un, Başakşehir’in ve Göztepe’nin taraftar token’ları bulunuyor. Alanyaspor’un ise bu konuda adımlar attığı biliniyor. Ayrıca tüm dünyada da Paris Saint-Germain, Juventus ve As Roma gibi büyük takımların fan token’ları bulunuyor.

Bu token’lar aracılığı ile taraftarlar birçok avantaja sahip olabiliyor. Bu avantajlar arasında ise imzalı ürünlere ulaşabilme, alınacak bazı kararlar üzerinde söz sahibi olabilme ve stadyum turlarına erişim hakkı sayılabilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar