reklamı kapat

Ethereum’un Altcoin’ler Arasındaki Tahtı Sallantıda Mı?

Multicoin Capital'dan Kyle Samani Ethereum'un tahtının tehlikede olduğunu düşünüyor.
10:00
14 Ocak 2019

Texas merkezli kripto yatırım fonu Multicoin Capital’ın kurucu ortağı ve yönetim partneri Kyle Samani Ethereum yatırımcılarını endişelendirebilecek açıklamalarda bulundu. Samani; Dfinity ve Cosmos gibi projelerin merkezsiz uygulama ve akıllı sözleşme sektöründe Ethereum’un hakimiyetine meydan okuyabileceğini kaydetti.

Business Insider’a röportaj veren Samani Blockchain sektörünün evrimi hakkında konuştu. NYU’ya bağlı Stern Scholl of Business mezunu Samani, 2019 sonuna kadar Ethereum’un halen daha en dominant ICO başlatma ağı olacağına inanıyor. Ancak geliştirilmekte olan Ethereum benzeri ve iyi fonlanmış çok sayıda projeyle birlikte gelişen piyasanın daha dengeli olacağını not düşüyor.

Dfinity

Cryptoglobe’un haberine göre Dfinity’nin Zug, İsviçre merkezli “internet bilgisayarı” projesi özel token satışında 100 milyon doların üzerinde yatırım toplamayı başarmıştı. Dfinity toplamda 200 milyon doların üzerinde yatırım aldı. Dfinity’nin fon turuna birçok büyük firma öncülük etti. Dfinity geliştirme ekibi dünyanın ilk “internet bilgisayarı” platformunun hayata geçiş tarihini ertelediklerini duyurmuştu.

Cosmos

Samani’nin güvendiği bir diğer proje Cosmos, farklı Blockchain’lerin birbiriyle iletişimine (Blockchain interoperability) olanak tanıyacak çözümler geliştiriyor. Proje “Blockchain’lerin interneti” olarak da anılan merkezsiz bir “bağımsız, paralel Blockchain’ler ağı” geliştirmeyi amaçlıyor. Cosmos gelişim ekibi, merkezsiz borsalarının en az piyasada merkezi borsalar kadar hızlı olacağını iddia ediyor. Geçen sene Cosmos ekibi geliştirmelerin büyük kısmını tamamlamıştı. Ekip aynı zamanda platformun yazılımının beta başta olmak üzere farklı sürümlerini test amaçlı piyasaya sürmeye hazırlanıyordu.

Ethereum’un tahtı uzun vadede sallanır mı bilinmez, ancak an itibariyle Ripple Ethereum’un 2.lik koltuğuna kurulmuş durumda.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.