X


Ethereum’da Kritik Seviyeler: ETH Tamam Mı Diyecek Devam Mı?

ETH kritik bir noktada bulunuyor.
09:30
28 Ocak 2021

Salı ve Çarşamba günü ciddi bir düşüş grafiği çizen Ethereum’un (ETH) bugün nispeten daha stabil olduğu görülüyor. Peki, ETH haftanın geri kalanında iki günde kaybettiği seviyeleri geri alabilecek mi?

ETH Fiyatındaki Düşüş

Ethereum Salı günü 1.375 dolar seviyelerinden düşüş grafiğini başlattı ve fiyat bu süreç içinde 1.200 dolara kadar geriledi. Yazının yayına hazırlandığı sırada 1.275 dolardan işlem ETH’da 1.200 dolarlık seviyenin güçlü bir şekilde savunulduğu görülüyor.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Bunların yanında Ethereum’un 25 Ocak’ta 1.476 dolar ile rekor kırdığını ve burada karşılaşılan satış baskısı ile düşüş grafiği çizmeye başladığını belirtmek gerekiyor. Analistlere göre rekor seviye görüldükten sonra oluşan düşüş piyasada bir düzeltme yapıldığı şeklinde yorumlanıyor ve bu durumun piyasa için oldukça sağlıklı olduğu düşünülüyor.

ETH’da Yükseliş Beklentileri

Birçok analiste göre ETH’da görülen bu düşüş başka bir yükseliş trendini tetikleyecek ve ETH 1.500 dolara doğru harekete geçecek. Bu noktada 1.274 ve 1,300 dolarlık seviyelerin oldukça önemli olduğu düşünülüyor. Bu seviyelerde karşılaşılan satış baskılarının etkisiz kılınması halinde ETH’un bir ralli başlatma ihtimalinin yüksek olduğu ifade ediliyor.

Bununla birlikte 1.476 dolarlık rekor seviyenin de önemli bir nokta olduğu ve bu seviyenin güçlü bir şekilde kırılmasının 2.000 dolara giden yolu açacağı düşünülüyor.

Bunlara ek olarak analistlere göre eğer 1.273 dolarlık önemli seviye kaybedilirse ve düşüş grafiği devam ederse 1.173 dolara doğru bir düşüş başlayabilir ve bu noktada yatırımcılar temkinli olmalı.

Tamam Mı, Devam Mı?

Tüm bu veriler değerlendirildiğinde 1.280 dolar bandında hareket eden ETH’un bir “tamam mı, devam mı” noktasında olduğu düşünülebilir. Dolayısıyla Ethereum‘da bir yükseliş hamlesi yeni rekorları vaat ederken düşüş hamlesi dip seviyenin derinleşmesine sebep olabilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar