reklamı kapat

Ethereum Fiyatı: ETH’da Hedef Belli Oldu, Yatırımcılar Hazır Olsun!

ETH’da düşüş bekleyen analistler düşüncelerini değiştiriyor gibi görünüyor.
08:12
1 Ekim 2020

Geçtiğimiz birkaç gün içinde birden fazla analist, Ethereum’un çok yakın vadede düşme ihtimalinin yüksek olduğunu belirtti. Sadece birkaç gün önce 365-375 dolarlık direnç aralığında Ethereum’un (ETH) bir reddetme ile karşılaşacağı ve düşüşe geçeceği ifade ediliyordu. Ancak düşüş bekleyen bazı analistler görüşlerini değiştirerek artış beklentisine çeviriyor gibi görünüyor.

Ethereum Fiyatı

Yazının sonundaki grafiği paylaşan piyasanın popüler analistlerinden “Chase NL”e göre, piyasa hacmi bakımından en büyük altcoin olan ETH bir düzeltmenin ardından yönünün 400 dolara çevirecek. Ayrıca analist yaptığı açıklamalarda bazı önemli borsaların ısı haritalarına göre Ethereum’u destekleyen bazı balinalar olduğunu ifade etti.

Analist açıklamalarında, “Ethereum’un orta vadede düşüşü reddettiğini ve 400 dolara doğru bir artış gördüğünü” sözlerine ekledi.

Ethereum Boğa Piyasası

Aslında bazı isimler yaklaşan Ethereum 2.0 (Serenity) güncellemesinin boğa koşusunu destekleyeceğini ifade ediyor. Çünkü bu güncelleme ile hem işlem ücretlerinde hem işlem sürelerinde düşüşler olması ve böylece talebin artması bekleniyor.

Ancak iki gün önce ETH 2.0’ın “kostümlü provası” olduğu ifade edilen Spadina testinin dün başarısız olduğu ortaya çıktı ve lansmandan önce bir test ağının yapılması gerektiği belirtildi. Ama geliştiricilerin yaptıkları açıklamalara göre ortaya çıkan sorunlar büyük değil ve halledilebilir. Bu sebeple ekip bir test ağı daha başlatacaklarını ve bunun önümüzdeki hafta sonu olmasını planladıklarını belirtti.

Hem ETH 2.0 başlatılır hem de Bitcoin fiyatı artışa geçerse Ethereum’un da çok büyük bir performansa başlayabileceği düşünülüyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.