X


Ethereum (ETH) İçin Son Durum Ne? İşte Önemli Veriler ve Uzman Yorumları

Ethereum fiyatı için son durum!
13:17
3 Haziran 2021

Toplam piyasa değerine göre en büyük ikinci kripto para birimi Ethereum (ETH), gün içinde ufak çalkalanmalar yaşasa da kademeli olarak yükselmeye devam ediyor.

Ethereum Fiyatı Yükseliyor

2.000 doların altına kadar çekilen Ethereum fiyatı, %50’den bile fazla bir değer kaybı ile karşı karşıya kaldı. Ethereum fiyatının yaşadığı bu sert düşüş paniği körüklese de toparlanma en azından düşüş kadar hızlı oldu. Ethereum fiyatı bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla 2.831 dolar seviyesinden işlem görüyor ve son 24 saat içerisinde %5 yükseliş kaydetti.

Ethereum’un kritik 2.800 dolar seviyesinin üzerine kendini atabilmesi, ilerleyen günlerde daha iyi ve “yeşil” haberlerin gelmesini sağlayabilir. ETH/USD teknik analizine göre fiyatın 3.100 dolar üzerinde tutunması gerekiyor. Bunun devamında ise 3.800 dolara kadar olan trend kendini hissettirecektir. Olası bir düşüş durumunda ise Ethereum için özellikle 2.400 dolar seviyesi bir hayli önemli.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Ethereum Teknik Analizi Ne Gösteriyor?

Ethereum fiyatı için yükselen üçgen formasyonunun oluşmuş olması bir hayli önemli. Bunun kırılması ile beraber ise fiyatın sırasıyla test edeceği noktalar oldukça net. Üçgen formasyonları genellikle çalışmaları ile tanınıyorlar ve bu durum önümüzdeki günlerde yeni yükselişler görülebileceğine işaret ediyor.

Tabii ki teknik verilerin yanı sıra uzman isimlerin yorumları da Ethereum için hiç olmadığı kadar önemli. Gemini kripto para borsasının iki ünlü kurucusu Tyler ve Cameron Winklevoss, kısa süre önce verdikleri bir röportajda uzun vadeli tahminlerini açıkladı.

Winklevoss’lardan Bullish Ethereum Tahmini

Daha önce Bitcoin (BTC) fiyatı hakkında yaptıkları tutarlı açıklamalar ile tanınan iki milyarder kardeşin Ethereum ile ilgili açıklaması da bu sebeple bir hayli önemli. İki kardeş normalde Bitcoin maksimalisti olarak bilinse de yaptıkları ETH yorumu bu kitlenin de hoşuna gidebilir.

İkizler, SumZero kanalına verdikleri bir röportajda Ethereum fiyatının yıl sonuna kadar 5.000 dolar ila 10.000 dolar arasında bir noktaya ulaşacağını vurguladı. İkilinin uzun vadeli fiyat tahmini ise çok daha olumlu. Winklevoss kardeşler Ethereum’un uzun vadede 40.000 doları görebileceğini düşünüyor.

Yakın zamanda London hard forkunu gerçekleştirecek ve madencilerin ücretlerinden kesip ETH yakılmasını sağlayacak EIP-1559’u entegre edecek olan Ethereum, gerçekten de bu hedeflere ilerleme şansına sahip.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar