X

Ethereum (ETH) 4.000 Dolara İlerliyor! Yeni ATH Kapıda Mı?

En büyük altcoin olan Ethereum (ETH), 3.800 doların üzerine yükseldi. Yeni ATH kapıda mı?
08:43
15 Ekim 2021
Ethereum (ETH) 4.000 Dolara İlerliyor! Yeni ATH Kapıda Mı?

Popüler altcoin Ethereum (ETH) bu ayın başlarında hafif bir yükseliş kanalına girdi ve geçtiğimiz saatlerde fiyat 3.800 dolar seviyesinin üzerine yükseldi. Ethereum 4.000 doları mı hedefliyor?

Ethereum 4.000 Dolara Çok Yaklaştı

Piyasa değeri bakımından dünyanın en büyük ikinci kripto para birimi olan Ethereum, Bitcoin’deki (BTC) fiyat artışıyla birlikte hız kazandı. Öyle ki popüler altcoin geçtiğimiz gün 3.400 dolar seviyelerinde işlem görürken gün içerisinde 3.835 dolar seviyesine kadar yükseldi.

Popüler altcoin Ethereum, bu kadar hız kazanmışken yakın vadede 4.000 dolara doğru bir artış başlatabilir. Analistlere göre Ethereum’da şu anda ilk hedef 3.938 dolar. Bu seviyenin geride bırakılmasıyla birlikte ETH, 4.000 dolara olan yolculuğunu teyit edecektir.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Ethereum (ETH) fiyatı, Ekim ayının ilk haftasında boğalara aylık pivot ve 55 günlük Basit Hareketli Ortalama (SMA) ile 3.429 dolar civarında bir giriş seviyesi teklif edildikten sonra yükselmeye devam ediyor.

Bu hafta boğalar yavaş ama istikrarlı bir şekilde direnç seviyesini 3.687 dolardan geri alıyor. Buna ek olarak önümüzdeki hafta Ethereum’da kırmızı alçalan üst çizgiye karşı kırılacak ve 4.085 dolara doğru yükseliş getirisi sağlayacak bir sıkışma bekleniyor.

İçeriğin kaleme alındığı an itibarıyla lider altcoin Ethereum (ETH), CoinMarketCap verilerine göre son 24 saatte %5.09’luk bir artışla 3,826 dolar seviyesinde işlem görmeye devam ediyor.

ETH Neden Artıyor?

Ethereum, ABD’nin en son tüketici enflasyon verilerini yayınlamasının ve Fed’in geçmiş toplantının tutanaklarını yayınlamasının ardından Çarşamba günü toparlanmaya başladı. Bu olaylar ABD dolarının keskin bir şekilde düşmesine neden oldu. Eylül ayında TÜFE %5,4’e yükselirken, çekirdek TÜFE %4,0’da sabit kaldı. Aynı zamanda, Fed sıkılaştırmanın beklenenden daha erken geleceğini ima etti.

Teoride, bu olaylar Ethereum fiyatı için düşüş getirirdi ancak tam tersi oldu.

ETH fiyatı da DeFi’ye olan ilginin yeniden başlamasıyla yükseldi. DeFi Llama’ya göre, ekosistemindeki tüm DeFi platformlarının kilitli toplam değeri 145 milyar doları aştı. Bu, bu haftanın en düşük seviyesi olan 140 milyar dolardan önemli bir artış oldu.

Ekosistemdeki en çok kazananlar, TVL’si son 24 saatte 11 milyar dolardan fazla yükselen Compound gibi DeFi platformlarıdır. Toplamda, ekosistemdeki yedi DeFi platformunun TVL’si 10 milyar doların üzerinde.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar