reklamı kapat

Ethereum Bu Gelişme İle “10 Yılın En İyi Yatırımı” Olabilir!

Ethereum (ETH) 2030 yılına kadar olan sürede parabolik bir büyüme yaşayabilir.
17:00
12 Ocak 2020

Toplam piyasa değerine göre dünyanın en büyük ikinci kripto para birimi Ethereum (ETH), 2019 yılı içerisinde 350 dolara kadar çıksa da, daha sonra yaşanan düşüş ETH’yi 120 dolara kadar geriletti.

Buna rağmen önde gelen kripto para analistlerinden Crypto Wolf, Ethereum için önümüzdeki 10 yıllık sürede inanılmaz bir büyüme potansiyeli olduğunu düşünüyor. Wolf’un attığı grafiğe göre Ethereum, 2010 yılından itibaren BTC’nin gösterdiği parabolik büyümeyi yaşayabilir. Bu tabii ki oldukça iddialı bir tahmin ancak analist tahminine oldukça güveniyor gibi gözüküyor.

Ethereum Gerçekten Bitcoin’i Takip Edebilir Mi?

Yukarıdaki grafikte kırmızı ile gösterilen ETH fiyat hareketinin, siyah ile gösterilen BTC fiyat hareketinin neredeyse birebir oranında aynısı olduğunu görmek mümkün. Ancak burada Bitcoin’in enflasyona karşı dirençli yapısı, madencilik zorluğunun otomatik artması ve diğer avantajları hesaba katılmıyor. Buna ek olarak sınırlı bir arza ve her dört yılda bir gerçekleşen blok ödülü yarılanmasına sahip olan BTC, birçok konuda Ethereum’dan daha üstün gibi gözüküyor.

Yine de Ethereum tarafında da birçok avantaj olduğu biliniyor. Özellikle akıllı kontratlar sayesinde merkeziyetsiz uygulamalar (dApp) konusunda bir devrim yaratan ETH, önümüzdeki yıllarda inanılmaz bir kullanıma ulaşabilir. Merkeziyetsiz finans (DeFi) uygulamalarının da 2019 yılında %130 üzerinde büyüdüğü raporlarını göz önüne alırsak, Ethereum’un geleceği gerçekten de parlak gözüküyor. Bundan önce başka analistlerin de ETH için parabolik büyüme yaşanacağını belirtmesi, ihtimalleri daha çok arttırıyor. 

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.