ETH, AVAX ve XRP Fiyat Analizi: Popüler Coin’lerde Son Durum!

Piyasanın popüler altcoin’lerinden olan Ethereum (ETH), Avalanche (AVAX) ve Ripple (XRP) fiyatlarına bir göz atalım. 
15:36
17 Aralık 2021
Okuma Süresi: 3 Dakika

Bitcoin fiyatı destek ve dirençler arasında sıkışmış durumda. Altcoin fiyatları ise bu durumdan ciddi anlamda etkileniyor. Son zamanlarda yaşanan belirsizlik sebebiyle her ne kadar zaman zaman yükselişler olsa da piyasada aşağı yönlü bir baskı olduğu görülüyor.

Piyasanın popüler altcoin’lerinden olan Ethereum (ETH), Avalanche (AVAX) ve Ripple (XRP) fiyatlarına bir göz atalım.

Ethereum Önemli Desteğin Altında

Yazının yayına hazırlandığı sırada 3.840 dolar seviyesinde işlem gören ETH, 4.000 dolarlık önemli desteğin altında bulunuyor. ETH son 24 saatte %5’in üzerinde değer kaybetti ve 1 hafta içinde de %7’lik bir düşüşle ilerlediği ifade edilebilir.

Ethereum fiyatının yeniden yukarı yönlü harekete geçebilmesi için öncelikle BTC’nin yükselişe geçmesi gerekiyor. Bilindiği gibi ETH ve BTC fiyatı genel olarak birlikte hareket ediyor. Ethereum’da başlayacak bir yükseliş trendinde ilk olarak 4.000 doların kırılması gerekiyor. 4.000 doların destek olarak yeniden onaylanması ise 4.500 dolara doğru hızlı bir hamle başlatabilir.

Avalanche Düşüşte

Geçtiğimiz iki gün boyunca yaşanan piyasa toparlanmasında AVAX oldukça iyi bir performans sergilemişti. Yazının kaleme alındığı an itibari ile 107 dolardan işlem gören AVAX, dün 110 dolara kadar yükseldi.

Bu noktada AVAX’ın herhangi bir yukarı yönlü harekette ilk hamle yapan kripto paralardan olabileceği düşünülüyor. AVAX rekorunu 21 Kasım’da 147 dolar ile kırdı ve analistler bir ralli durumunda ilk hedefin 150 dolar olacağını ifade ediyor.

Ripple’da Dava Etkileri

Bilindiği gibi Ripple bir yıldır SEC’n açmış olduğu dava süreci meşgul ve bu da XRP fiyatında doğrudan yansıyor. XRP fiyatı yazının yayına hazırlandığı sırada 0,80 dolardan işlem görüyor ve 2021 yılındaki boğa piyasasında XRP 1,9 dolara kadar yükselebildi.

2022 yılında analistler SEC davasının sonuçlanacağını ve her halükarda bu durumun XRP fiyatına artış şeklinde yansıyacağını düşünüyor. 2022 yılı XRP hedefleri arasında 5 dolar bulunurken 10 dolar gibi çok yüksek seviyeler de yer alıyor.

Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolaysıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar