reklamı kapat

Eski Wall Street Çalışanı Evini 35 Bitcoin Karşılığı Satışa Çıkardı

29 Mart 2018
  • Tuncay AYDINERTuncay AYDINER

Wall Street’in eski yüzlerinden işadamı Derryn Shrosbree, evini 35 bitcoin karşılığında satılığa çıkardı. CBCN’e verdiği röportajda bu kararının teknolojiye olan güveninden kaynaklandığını söyledi.

Henüz herhangi bir alıcı olmamasına rağmen bu satış yerel oluşumların ilk örneği olabilir. Ödemenin sadece Bitcoin’le kabul edilecek olması da potansiyel alıcı kitlesinin bir hayli azaltacaktır. Bu nedenle evin ne zaman satılacağını kestirmek oldukça zorlaşıyor.

Forbes’in kripto para zenginleri listesinde tahmini 1 milyar dolarlık servetiyle yer alan Decentral’in CEO’su Anthony Diiorio yerel medya organlarına yaptığı açıklamda bu satışa işaret ederek bunun kripto paralara dikkat çekmek amacıyla bir pazarlama kampanyası olabileceğini söyledi.

Bunun bir pazarlama hilesi olduğunu düşünüyorum. Eğer bir evi satmak istiyorsanız, Bitcoin ile ödeme yapacak alıcı bulma şansınız yüzde kaç olabilir?

Bu ilan Bitcoin’in emlak sektöründe kullanımının ilk örneği değil, bu konuda geçmiş yıllarda birçok haber yapıldı. Dijital paraların hayatımızdaki kullanım alanları gittikça büyüyor. Bir çok işletme bugün artık Bitcoin kabul ediyor. Geçtiğimiz yıl İzlandalı şarkıcı Bjork’un yeni albümünün satışını Bitcoin’le gerçekleştirmişti. Bit2Art ise müşterilerin kripto para kullanarak sanat eserleri almalarına olanak tanıyan başka bir platform.

Kripto paraların popülerliği arttıkça bugün garip karşıladığımız birçok işlem gelecekte oldukça sıradan kabul edilecek.

Kaynak: CCN.com

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

ETİKETLER