reklamı kapat

En Büyük Kripto Hedge Fonlarından Biri Son Çöküş Sebebiyle Kapanıyor

Hizmet veren en büyük hedge fonlarından biri olan Adaptive Capital kapanma kararı aldığını açıkladı.
10:00
21 Mart 2020

The Block’un haberine göre kripto hedge fonu Adaptive Capital kapanıyor. Ortaya çıkan bir yatırımcı mektubunda Adaptive Capital’in 12-13 Mart işlemleri sırasında Bitcoin’in yaşadığı ciddi düşüş sonrası büyük bir darbe aldığı ve kalan sermayeyi “Sınırlı Ortaklarına” dağıtacağı ifade ediliyor.

Çöküşün Etkileri

Firma konuyla ilgili yaptığı açıklamalarda şu ifadeleri kullandı:

Adaptive, operasyonları kapatma ve kalan fonları yatırımcılara iade etme kararı aldı. Böyle dengesiz bir ortamda devam eden operasyonların risklerinin potansiyel faydalardan daha ağır bastığına inanıyoruz.

Bitcoin fiyatı, ABD hisse senedi piyasasına kıyasla dijital varlık için nispeten sakin bir dönemden sonra 13 Mart’ta 1.000 dolardan fazla düştü. Dow Jones Industrial Average ayın başından beri serbest düşüş modundaydı.

Öte yandan Adaptive, satışa düzgün yanıt verememelerinin nedeni olarak “altyapı yetersizliklerini” gösterdi. Bununla beraber mektupta yer almasa da BitMEX de fiyat düşüşü sırasında yaklaşık 45 dakika hizmet dışı kaldı. BitMEX, bulut hizmet sağlayıcısıyla “donanım sorunu” olduğunu ifade etti ve bu da emirlerin bir süre gerçekleşememesine sebep oldu. Tabii ki bu aksaklık sırasında kayıp yaşayan çok sayıda yatırımcı oldu.  Adaptive’in tasfiye edilen BitMEX ile ilgili hesapları tuttuğu ifade edildi.

Satış Baskısı

Adaptive konuyla ilgili yaptığı açıklamalarda “Günlük olarak kullandığımız bir dizi saygın borsa, platform ve araç, satışlar sırasında operasyonlarını durdurdu, buda duruma göre hareket etme kabiliyetimizi önemli ölçüde engelledi.” ifadelerini kullandı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz. Haftanın önemli gelişmelerini takip etmek için e-posta bültenimize Abone Olun
ETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.