reklamı kapat

Elon Musk’tan Bitcoin Piyasasının Tartışmalı İsmine Destek!

Elon Musk'tan John McAfee'ye tam destek!
19:00
28 Nisan 2020

Siber güvenlik firması McAfee Labs’ın kurucusu John McAfee, aslında bütün dünyanın tanıdığı bir isim haline geldi. ABD Başkanlık seçimleri için aday olduğunu açıklayan, FBI’in peşinde olduğunu belirten ve en çok da kripto para sektöründe yaptığı açıklamalar ile gündeme gelen tartışmalı isim, SpaceX ve Tesla‘nın CEO’su Elon Musk’ın desteğini almayı ise başarmış gibi gözüküyor.

Musk, John McAfee’ye Katılıyor

Teknoloji sektörünün devlerinden birisi olarak bilinen ve ara ara kripto para sektörüne de göz kırpan Elon Musk, yayınladığı bir tweet’inde John McAfee’nin biraz “çatlak” olabileceğini ifade ettikten sonra kendisinin tweet’lerinin oldukça “yakıcı” olduğunun altını çizdi.

John McAfee bundan birkaç gün önce Kovid-19 salgını ve ABD hükümeti hakkındaki görüşlerini paylaşan bir dizi tweet yayınlamış ve hükümetin bu salgından faydalanmaya çalıştığını belirtmişti. McAfee temelde böyle bir salgının insanları evde tutmak için uydurulduğunu düşünüyor.

Elon Musk ise ilgili gönderiye de yanıt verdi ve McAfee’nin “demokrasimiz hacklendi” ifadesini doğru bulduğunu vurguladı.

ABD’de Kovid-19 salgını yüzünden başlatılan karantinalara karşı eylemler devam ediyor ve binlerce ABD vatandaşının karantina uygulamasını boykot ettiği biliniyor. Elon Musk’ın bu konuda gerçekten John McAfee’nin tarafını tutup tutmadığı ise büyük bir soru işareti oluşturdu.

Bazıları Musk’ın şaka olarak McAfee’yi haklı bulduğunu açıkladığını düşünürken, bir kesimde Musk’ın kendi görüşünü ifade ettiğini belirtiyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.