X

Dogecoin’de Yüzde 33 Düşüş Yaşanabilir: DOGE’yi Ne Bekliyor?

Elde edilen grafiklere ve analist görüşlerine göre şaka coin’i Dogecoin fiyatında yüzde 33 oranında bir geri çekilme yaşanabilir.
11:00
22 Eylül 2021

Piyasada yaşanan son düşüşler ile birlikte gözle görülür bir şekilde gerileyen Dogecoin (DOGE) fiyatında daha büyük düşüşler yaşanabileceği düşünülüyor.

Dogecoin Düşüş Senaryosu

Yazının kaleme alındığı an itibari ile 0,21 dolardan işlem gören ve düşüş esnasında 0,19 dolara kadar gerileyen Dogecoin için analistler 0,16 dolar gibi daha düşük seviyeleri hedefliyor. Çünkü yapılan açıklamalara göre DOGE’de alım yönünde bir baskı bulunmuyor.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Analistlerin görüşlerine göre Dogecoin fiyatı 18 Eylül’den bu yana yaklaşık %20’lik bir düşüş yaşadı ama alıcılar fiyatları yükseltmek için adım atmıyor gibi görünüyor ve bu da düzeltmenin henüz bitmediği yorumlarının yapılmasına sebep oluyor.

Buna ek olarak günlük grafikte Dogecoin fiyatının DOGE için karamsar bir görünüme işaret eden bir ayı flaması teknik modeli sunduğu düşünülüyor. Bu grafiğe göre şaka coin’in %33 oranında düşmesi bekleniyor.

Dogecoin Önemli Seviyeler

Bu noktada her ne kadar düşüş sinyalleri alınsa da analistler Dogecoin fiyatının 0,20 dolar üzerinde olmasının önemli bir hamle olduğunu düşünüyor. Analistlere göre 0,16 dolara geri çekilmeden önce 0,18 dolar Dogecoin fiyatı için destek olabilir.

0,20 dolar üzerinde ise bir artışın başlaması için 0,22 doların güçlü bir şekilde kırılması gerekecek.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar