X


Dogecoin’de Umutlar Bitiyor Mu: DOGE’nin “Muhteşem” Günleri Geride Mi Kaldı?

Analistlerin açıklamalarına göre DOGE’de bir artış başlasa bile geçtiğimiz aylarda yaşanana benzer bir artış kaydedilmesi zor görünüyor. 
11:34
7 Ağustos 2021

Kripto para birimlerinde yukarı yönlü hamlelere devam ederken 2021 yılının en popüler altcoin’lerinden olan Dogecoin de yukarı yönlü hareketlerin sınırlı olduğu düşünüyor. analistlere göre Dogecoin (DOGE) şu anda güçlü bir direnç seviyelerinin altında işlem görüyor ve bazı göstergeler DOGE fiyatında beklenen performansın sergilenemeyeceğini gösteriyor.

Dogecoin Bir Kırılma Yapabilecek Mi?

Yazının yayına hazırlandığı sırada 0,21 dolardan işlem gören Dogecoin, 25 Haziran’dan bu yana azalan bir yükseliş momentumuna işaret eden üç düşük seviye oluşturdu. Bu düşüş noktalarının birleşiminin ise şu anda bulunulan seviyede güçlü bir direnç olduğunu gösterdiği düşünülüyor.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Analistlere göre 0,21 doların üzerinde kalınması ve fiyatı aşağı sarkmaması DOGE için bir yükseliş sinyali olabilir. 0,21 dolar üzerinde ise 0,25 dolar ve 0,29 dolar seviyelerinde yine güçlü dirençlerin olabileceği düşünülüyor.

Ancak bu noktada asıl önemli soru: Dogecoin yükselişi nereye kadar devam edebilir?

Dogecoin Yükselişi Sınırlı

Piyasa hacmi bakımından en büyük 7. kripto para konumunda yer alan Dogecoin 8 Mayıs 2021’de 0,73 dolar ile rekor seviyeye ulaşmıştı. Ancak analistler ve uzman isimler yaşanabilecek olası bir yükselişin fiyatı yeniden bu seviyeye çıkarmak için yeterince güçlü olamayacağını düşünüyor.

Yeni bir yükseliş trendi başlaması halinde Dogecoin fiyatında 0,30 dolara kadar hızlı bir artış olabileceği ancak bu noktadan sonra yükselişin hız keseceği ve fiyatın 0,38 dolar üzerine çıkamayacağı da yapılan yorumlar arasında yer alır.

Ayrıca oluşacak bir düşüş trendi ve fiyatın 0,21 dolar altına gerilemesi, 0,18 ve 0,16 dolarlık destek seviyelerinin test edilmesini sağlayabilir. 0,16 dolarlık desteğin kaybı ise Dogecoin’in yeniden 0,090 dolarlık seviyelere çekilmesine sebep olabilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar