reklamı kapat

Dev Yatırım Firması, 515 Milyon Dolarlık Kripto Para Fonu Topladı

A16z'nin yeni blockchain ve kripto para fonuna ilgi büyük.
19:00
1 Mayıs 2020

Silikon Vadisi merkezli risk sermayesi Andreessen Horowitz, 30 Nisan tarihinde yaptığı açıklamada blockchain ve kripto para birimlerine yatırım yapmak için toplam 515 milyon dolarlık fon topladığını belirtti.

Marc Andreessen tarafından hayata geçirilen risk sermayesi firması, 2009 yılından beri oldukça aktif bir role sahip ve Silikon Vadisinin önde gelen yatırım firmalarından birisi konumunda. Geçtiğimiz yıllarda blockchain teknolojisine ve kripto paralara yatırım yapmak için bir fon oluşturan Andreessen Horowitz, söz konusu fon ile ciddi gelirler elde ettikten sonra ikincisini de hayata geçirme kararı aldı.

Kripto Para Yatırımları Sürüyor

Andreessen Horowitz yöneticilerinden Chris Dixon ve Katie Huan konu hakkında yaptıkları açıklamada diğer sistemlerin aksine blockchain tabanlı ödeme altyapılarının gerçek anlamda gelecek vaat ettiğini belirttiler. Bunun bankacılık hizmetlerine erişimi olmayan iki milyardan fazla insan çözüm getireceğine inanan Huan, bu sebeple yatırımları arttırma kararı aldıklarını da belirtti.

Blockchain gerçekten de kripto paralara altyapı sunan bir teknoloji olmaktan, bütün dünyanın faydalanabileceği bir teknolojiye evrildi ve bu evrim hala tamamlanmış sayılmaz. Tedarik zinciri, sağlık, gıda, tarım ve  ilaç sektörü gibi birçok alanda blockchain’in kullanıldığı görülüyor.

Bunun yanı sıra kripto paraların devamlı olarak gelişmesi ve yükselmesi de fona kripto para yatırımlarının da dahil edilmesini sağladı. Bitcoin’in son günlerdeki yükselişi tam anlamıyla bütün dünyanın ilgisini sektörün üzerine çekti.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.