Deutsche Bank: Bitcoin Değer Saklama Aracı Olamaz!

Deutsche Bank, Bitcoin'in (BTC) çok dalgalı bir fiyata sahip olduğunu ifade etti.
18:08
27 Ocak 2020
Okuma Süresi: < 1 Dakika

Finansal hizmet devlerinden birisi olan Deutsche Bank, lider kripto para birimi Bitcoin‘in (BTC) değer saklama araçlarının sahip olduğu güvenilirliği barındırmadığını ve oldukça “volatil” olduğunu ifade etti. Deutsche Bank tarafından yayınlanan en güncel araştırma, birçok eleştiri ile dolu olsa da dünyanın önde gelen bankalarından birisinin Bitcoin’i ciddi ciddi araştırdığını gösteriyor.

Bitcoin’in Sert Fiyat Dalgalanmaları Var!

Ödemelerin Geleceği isimli araştırmada kripto para birimlerini ve özellikle Bitcoin‘i incelemeye alan DB, BTC’nin fiyat dalgalanmalarının bunun en büyük dezavantajlarından birisi olduğunu ifade etti. Özellikle 2017 ve 2018 yılları arasındaki sert fiyat dalgalanmalarını örnek gösteren DB, Bitcoin’in önünde daha çok yol olduğunu belirtti.

Bunun yanı sıra Bitcoin’in küresel ödeme devlerinin ödeme altyapısı ile yarışamayacak durumda olduğunu belirten DB, BTC ile yapılan ödemelerin hala küresel ödeme sektörünün çok az bir dilimini kapsadığını vurguladı.  Yine de Bitcoin’in olumlu yönlerine de parantez açan DB araştırmacıları, gelecekte ödemeler alanında BTC’nin ve kripto paraların büyük bir potansiyele sahip olduğunu ifade etti.

Nakit paranın ve itibari paranın önümüzdeki yıllarda kullanım konusunda düşüş yaşayacağını belirten araştırmacılar, mevcut itibari para sisteminin “kırılgan” olduğunu açıkladılar. Deutsche Bank aslında bundan aylar önce yaptığı başka bir araştırmada da, kripto paraların yakında itibari paraların yerini alacağını belirtmişti. İlgili haberi buradan okuyabilirsiniz.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar