Çöküşleri Bilen Analist Sıradakini Paylaştı: Bu Altcoin Yüzde 80’in Üzerinde Çökecek

2022'nin Mayıs ayında Bitcoin (BTC) fiyatındaki büyük çöküşü ve daha nicelerini öncesinden haber vermesiyle gönülleri fetheden kripto para analisti Capo, bir altcoin için çöküş uyarısında bulundu.
10:30
6 Ocak 2023
Okuma Süresi: 2 Dakika

2022’nin Mayıs ayında Bitcoin (BTC) fiyatındaki büyük çöküşü ve daha nicelerini öncesinden haber vermesiyle gönülleri fetheden kripto para analisti ve trader’ı Capo, yatırımcılara seslendi ve Binance Coin (BNB) için uyardı.

Yüzde 80’in Üzerinde Çöküş Bekliyor

Anonim kripto para analisti ve trader’ı Capo, yaklaşık 700 bin Twitter takipçisine dev kripto para borsası Binance’ın native token’ı BNB‘nin yüzde 80’den fazla düşmesini beklediğini söyledi. Capo, “BNB’deki açığa satış (short) pozisyonuma ekleme yaparak ortalama girişimi 265 dolara çektim. Ana hedef 40-45 dolar arasında. Bu, çok düşük kaldıraçlı bir swing ticaretidir ve yatırım tavsiye değildir.” dedi.

Capo’nun grafiğine bakıldığında, BNB’nin ilk olarak 125 ila 135 dolar aralığındaki fiyat seviyesine düşmesini beklediği, ardından da Haziran ayına doğru 40 ila 45 dolardaki fiyat seviyesine gerilemesini beklediği görülüyor.

Analist Bitcoin’de 12 Bin Dolar İçin Israrcı

Kripto para analisti ayrıca Bitcoin’in bu yıl içinde mevcut değerinden yüzde 28’in üzerinde bir düşüşle 12 bin dolara kadar gerileyeceğini ve 16 bin 600 dolar ila 16 bin 800 dolar seviyelerinde yatay bir seyir izleyeceğini ve beklenmedik bir anda sert şekilde çökeceğini öngörmeye devam ediyor:

16 bin 600 dolar, 16 bin 800 dolar, 16 bin 600 dolar, 16 bin 800 dolar veee hiç beklemediğiniz bir anda 12 bin dolar.

Capo’nun grafiğine bakıldığında, Bitcoin’in bahar aylarından önce 12 bin dolara düşmesini, altcoin’lerin ise yüzde 50 ila yüzde 60 oranında erimesini beklediği öngörülüyor. Analist, bu senaryonun gerçekleşmesi halinde BTC‘nin dibe vurmuş olacağını ve muhtemelen Mayıs ayına doğru 20 bin dolara yükselmesini bekliyor.

Ayrıca en büyük kripto para Bitcoin’in kısa vadeli herhangi bir rallisinin, 2022’deki fiyat hareketine benzer şekilde bir boğa tuzağı görevi göreceğini de ekleyen Capo, “Herkesi tekrar yükselişe geçirmek için dirence doğru küçük bir ralli gerekiyor. Aynı boğa tuzağı 2022’nin tamamı boyunca yaşandı, ancak insanlar bir türlü ders çıkarmıyor. 12 bin dolar çok olası.” dedi.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar