reklamı kapat

Çinli Bitcoin Madencilik Devi Bir İlke İmza Attı!

Canaan Creative ABD'ye IPO başvurusunda bulunan ilk Çinli Bitcoin madencilik firması olarak tarihe geçebilir.
19:00
31 Temmuz 2019

Çin menşeli Bitcoin (BTC) madencilik devi Canaan Creative yeni ortaya çıkan bir iddiaya göre ABD içerisinde ilk halka arz başvurusu (IPO) yaptı. Yeni ortaya çıkan haberlere göre yaklaşık 200 milyon dolarlık bir IPO başvurusu yaptığı iddia edilen Canaan Creative ABD içerisinde böyle bir girişimde bulunan ilk kripto para madencilik firması oldu.

Söz konusu haber ilk olarak 31 Temmuz tarihinde yerel sosyal medya platformu WeChat üzerinde ortaya çıktı ve haberde başvurunun şimdiden ABD’li regülatör Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu‘nun önünde olduğu vurgulandı. Canaan özellikle Batı bölgesinde rakibi Bitmain’e kıyasla daha az tanınan bir marka olsa da, Çin içerisinde en büyük üç madencilik firmasından birisi konumunda.

Geçtiğimiz Haziran ayında başka bir madencilik firması Bitmain’in de başarısız geçen Hong Kong macerası sonrası ABD içerisinde bir IPO başvurusu yapacağı haberleri gündeme gelmişti ki bu haber doğruysa Canaan bir adım öne geçmiş oldu. Canaan Creative Mart ayında en son fonlamasında ek bir sermaye elde etmiş ancak bunun miktarı açıklanmamıştı. Yeni bir yatırımı gelmese de, mevcut yatırımcıların sermaye arttırımı yaptığı gelen bilgiler arasında yer alıyor.

Bitcoin Madencilik Firmalarının Dönüşümü Sürüyor

Bitmain ile başlayan furya diğer madencilik devlerinin de katılımıyla devam etti ve kripto para madencilik firmaları 2018 yılından beri büyük bir değişimin içerisine girdi. Madencilik firmaları çeşitli IPO başvuruları yapsa da, Bitmain de dahil birçoğunun başvurusu ya reddedildi ya da zaman aşımına uğradı. İlgili haberi buradan okuyabilirsiniz.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.