X


Çin’den Kötü Haberler Gelmeye Devam Ediyor: Tencent’ten Sahte Yazılım Uyarısı!

Elde edilen son bilgilere göre Tencent, Çin'in en büyük DeFi cüzdanı olan Tokenpocket'i sahte yazılım olarak tanımladı.
11:06
14 Temmuz 2021

Çin, Mayıs ayında Bitcoin ve kripto para madenciliğine karşı baskı uygulamaya başladığından bu yana piyasayı negatif yönde etkilemeye devam ediyor. Aslında Çin’in 2017 yılından bu yana kripto para birimlerine karşı baskılayıcı bir politika uyguladığı biliniyor. Yine de buna rağmen Çin’in kendi merkez bankası dijital para birimini (CBDC) oluşturma konusunda en önde yer alması dikkat çekiyor.

Sahte Yazılım Uyarısı

Elde edilen son bilgilere göre Çin’in en büyük internet şirketi Tencent‘in cep telefonu yönetim aracı, Çin’in en büyük DeFi cüzdanı olan Tokenpocket‘i sahte yazılım olarak tanımladı. Buna ek olarak yapılan açıklamalara göre Tencent şu anda Çin’in kripto para uygulamalarının çoğunu sahte yazılım olarak belirliyor ve kullanıcılara bunları silmelerini tavsiye ediyor.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Bu durum her ne kadar kripto para piyasasında FUD yaratmış olsa da Tokenpecket’ın kendi kripto para birimi TPT’nin son 24 saat içinde yukarı yönlü bir grafik izlemesi dikkat çekiyor. Buna ek olarak lider kripto para birimi Bitcoin bugüne yaklaşık olarak %3,6’lık değer kaybı ile başladı ve altcoin’lerin de düşüşten paylarına düşeni aldıkları görülüyor.

Çin’in Baskısı Politikası

Çin 2017 yılında bu yana Bitcoin ve kripto para birimlerine ciddi bir baskı uyguluyor ama madencilik ile ilgili herhangi bir adım atmıyordu. Ancak Mayıs ayında yapılan bir açıklama ile kripto par madencilerinin ülkede faaliyet göstermesi engellendi ve madencilik firmaları kendilerine farklı alanlar aramaya başladı.

Madencilerin faaliyetlerini bir süre durdurması ve Çin’den gelen haberler BTC fiyatının yüzde 50’de fazla değer kaybetmesine sebep oldu. Ancak elde edilen son bilgilere göre madenciler yeni alanlarda faaliyetlerini sürdürmeye başladı ve bu durum hemen Bitcoin hashrate’ine yansıdı.

Uzman isimlerin büyük çoğunluğu ise artık Çin’den gelen haberlerin fiyatları etkileme gücünü kaybettiğini ve bir süre sonra bu haberlerin etkisini tamamen kaybedeceğini düşünüyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar