Chainlink’ten Devrim Niteliğinde NFT Hamlesi! Büyük Ortaklar Hazır!

Chainlink için yapılan son hamle NFT dünyasında devrim yaratabilir. Bu hamlenin fiyata yansıması da yatırımcılar tarafından bekleniliyor.
18:30
1 Ekim 2022
Okuma Süresi: 3 Dakika

Chainlink (LINK) hizmetlerine duyulan ihtiyaç daha belirgin hale geldikçe, varlığının son birkaç yılda kapsamı hızla genişledi. Blok zinciri ağı, bu yılki SmartCon kongresi sırasında ilerleyen hızı sürdürmeyi hedeflediğini açıkladı.

Chainlink, hızla gelişen Web3 segmentleri arasında yer alan NFT pazarına olan ilgisini bir kez daha yineledi. Blockchain ağı, açılış konuşmasının bir parçası olarak NFT kullanıcılarına NFT taban fiyatlandırmaları konusunda kolaylık sağlayacağını duyurdu.

Ortaklar Belli Oluyor

Coinbase ve Cryptex Finance, NFT fiyatları için Chainlink’in Oracle verilerinden yararlanan ilk ortaklar arasında yer alacak. Aynı fiyatlandırma akışları doğrultusunda Chainlink, CF Benchmarks ile bir işbirliği yaptığını doğruladı. Ortaklık, çeşitli menkul kıymetler için CF Bitcoin faiz oranı eğrisi (CF BIRC) adı verilen bir Bitcoin faiz oranları ölçütünün kullanıma sunulmasını kolaylaştıracak.

Yaklaşan gelişmeler, Chainlink hizmetlerinin büyüyen listesine eklenecek. Bunlar, ChainLink’in LINK token’ı için toplu olarak daha fazla kullanım alanı ve yardımcı program oluşturacak. Yazım zamanında 7,54 dolardan işlem gören LINK Token, 30 Eylül’deki fiyatının %3,2 altında işlem görüyor. Ayrıca, 30 Eylül’deki 7,69 dolarlık fiyatına bakıldığında, altcoin’in haftalık zirvesinden %9,65’lik bir geri çekilmenin yaşandığını da gösterdi.

Geri çekilme, LINK’in hafta ortasına doğru 0,236 Fibonacci seviyesini yeniden test etmesinin ardından gerçekleşti. Önceki haftanın en düşük seviyelerinden elde ettiği %30’luk yükselişten sonra şaşırtıcı olmayan bir sonuç.

Fiyat, Eylül ayının başlarında önceki iki denemede aynı Fibonacci seviyesinin üzerine çıkamamıştı. Bu, LINK’in alt aralığının ay boyunca göreceli olarak güç kazandığını doğruladı. Gerçekleşen değeri de son dört hafta içinde iki kattan fazla artarak 7,23 milyon gibi düşük bir seviyeden 18,22 milyon gibi yüksek bir seviyeye çıktı.

Gerçekleşen tepe nokta, LINK için son hareketten bu yana daha yüksek bir değere işaret etti. Ortalama dolar yatırım (MDIA) ölçütü de Eylül ortasındaki keskin düşüşün ardından bir yükseliş kaydetti. Bu gözlem, yatırımcıların son iki haftadır birikim yaptığını doğruladı.

Yatırımcı Kâr Alıyor

LINK’in fiyat hareketi, her kısa birikim döneminden sonra kısa vadeli kârlara doğru bir kayma olduğunu gösteriyor. Ancak, 30 Eylül itibarıyla, LINK’in göreceli güç endeksi (RSI) son dört haftada önemli ölçüde arttı ve bu durum RSI için daha düşük dip seviyeleri olarak yansıdı. Göreceli güç artmış olsa da LINK hâlâ Ağustos ayındaki en yüksek seviyesinin altında işlem görüyor. Bu durum, kısa vadede daha fazla yükseliş olacağının bir işareti olabilir.

Bu durumda LINK’in mevcut direnç seviyesini aşmasını beklemeliyiz. Sonuç olarak, LINK halen 2022’nin en düşük seviyelerine nispeten yakın seyrediyor. Bununla birlikte, ileride bir miktar fiyat kaymasını tetikleyebilecek bazı riskler olabilir.

Sorumluluk Reddi: Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatiliteye sahip olmaları dolayısı ile risk taşıdıklarını bilmeli ve işlemlerini kendi araştırmaları doğrultusunda gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar