Bu Kripto Para Yatırımcısını En Çok Sevindiren Varlık Oldu! Kazanan ve Kaybedenler Kulübü

En büyük altcoin Ethereum, yıldızını parlattı.
18:50
13 Aralık 2021
Okuma Süresi: 2 Dakika

IntoTheBlock tarafından sağlanan bir gösterge, farklı kripto para bakiyelerine sahip adresleri takip ederek bunları piyasadaki mevcut fiyatlar ile karşılaştırır. Göstergeye göre Ethereum piyasadaki en büyük kripto para birimleri arasında en kârlı olmaya devam ediyor.

Ethereum Parlıyor

Kripto para piyasasındaki çoğu valrık aktif bir düzeltme aşamasına girerken, Ethereum sürekli aşağı yönlü hareket yerine konsolidasyona giren kripto paralardan biri oldu. En popüler ikinci kripto para birimi Ethereum, ATH seviyesinin %18 gerisinde bulunuyor. Bitcoin ise aynı dönemde %30’luk bir kayıpla gündem oldu.

Shiba Inu, Dogecoin ve Cardano gibi kripto paralar ise tüm zamanların en yüksek seviyesinden %50’nin üzerinde düşük bir alanda yer alıyor. Ethereum, daha küçük altcoin’ler ile karşılaştırıldığında dahi etkileyici sonuçlar gösteriyor.

Ethereum ve diğer fayda sağlayan kripto paralar, küresel piyasa düzeltmesi sırasında parlarken kötü şöhretli Shiba Inu ve Dogecoin geçtiğimiz aydan itibaren popülaritesini kaybetme eğilimine girdi. Satın alma baskısının hızla azalmasıyla SHIB, bir aydan kısa bir sürede değerinin %60’ından fazlasını kaybetti.

Kaybedenler

Dogecoin ise rakiplerinin kaderini tekrarlıyor. DOGE fiyatı ATH seviyesinin yaklaşık olarak %78 gerisinde konumlanıyor. Medyaya yansıyan son verilere göre piyasadaki ilk meme coin’ler yatırımcılar arasında hızla popülerliğini kaybediyor. Ethereum, Matic ve Bitcoin sahipleri kâr ederken Cardano en büyük kaybedenler arasında yer alıyor. Cardano yatırımcılarının mutlak çoğunluğu, yatırımlarının değerinin bir kısmını kaybetti ve hala kırmızı bölgede bulunuyor.

Cardano’nun yaz aylarındaki güçlü boğa koşusu sırasında destek alanı inşa edemedi. Cardano’da görülen düşüş giderek derinleşirken popüler kripto para 1.25 dolara kadar geriledi. Bununla birlikte SUSHI ve UNI kaybedenler kulübünün yıldızları oldu.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar