X


Bu İki Büyük Hacimli Coin Sessiz Sakin Yükseliyor!

Kripto para piyasasında yukarı yönlü ivme devam ederken bazı büyük hacimli kriptoların sessiz sakin artış yaşadığı görülüyor.
11:08
6 Eylül 2021

Kripto para birimleri güzel bir hafta sonun ardından yeni haftaya da oldukça iyi başladı. Piyasa hacmi bakımından büyük kripto para birimleri içinde ise Ripple (XRP) ve Chainlink’in (LINK) artışları ile dikkat çektikleri görülüyor.

Ripple Sessiz Sakin Artıyor

Son 24 saat içinde yaklaşık olarak %6 artış yaşayan Ripple, yazının kaleme alındığı an itibari ile 1,32 dolardan işlem görüyor. Buna ek olarak XRP’nin son 1 haftada %16 ve son 30 günde %73 artış yaşamış olması da dikkatleri çekiyor.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

XRP her ne kadar ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu davası sebebiyle yaşanan rallide beklentileri karşılayamamış olsa da son gelişmeler ile birlikte fiyatın güçlü bir şekilde ilerlediği düşünülüyor. Aslında XRP, davanın ilk günlerinde 0,17 dolara kadar gerilemişti. Dolayısıyla bugün seviyelerin oldukça iyi bir toparlanmaya işaret ettiği söylenebilir.

Bunun yanında Ripple CEO’su Brad Garlinghouse geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamalarda SEC’in kendi kendisini vurmuş olabileceğini dile getirdi ve herhangi bir uyarı olmadan her şirketin böyle bir durumla karşı karşıya kalabileceğini belirtti.

Analistlere göre ise XRP fiyatında artış devam ederse ilk güçlü diren 1,90 dolar bandında olacak. 2 dolar ise psikolojik direnç olarak nitelendiriliyor ve bu seviyenin aşılması 2,5 dolara doğru yeni bir ralli başlatabilir.

Chainlink’teki %15’lik Artış

Büyük hacimli kripto para birimleri içinde son 24 saat içinde yaşadığı %15 artış ile dikkatleri çeken LINK, son 1 haftada %40 ve son 30 günde %45 artış yaşadı. Yazının kaleme alındığı an itibari ile ise LINK 34,5 dolar bandında işlem görüyor.

Bu noktada LINK’in tüm zamanlar rekorunu 10 Mayıs’ta 52 dolar ile kırdığını ve henüz yeni bir rekor için önünde uzun yol olduğunu belirtmek gerekiyor. Ancak analistlere göre kripto para piyasasındaki genel yükseliş hissiyatı devam ederse LINK yakın zamanda 40 dolar bandına çıkabilir.

Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolaysıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar