X


Bu Gelişme Kripto Paraları Uçurabilir! Tüm Kripto Para Yatırımcılarını İlgilendiriyor!

Bu gelişme tüm kripto para piyasalarını büyük bür mega boğaya sokabilir. Üstelik bu boğa alıştığımızdan uzun da sürebilir.
22:50
3 Ekim 2021

Birçok yatırımcı henüz kripto para piyasalarında 5 yılını doldurmadı. Ancak her geçen yıl milyonlarca insan kripto para, Bitcoin ve token gibi kavramları öğreniyor. Milyarlarca dolar değerinde yatırım yapılıyor. Kripto para ekosistemin 2,5 trilyon doları bile gördü. Şimdiye kadar hiçbir emtia, maddi varlık bu kadar hızlı benimsenmemişti. Bugünlerde yeni bir döneme giriliyor, ABD kripto paralara kucak açtı ve bu yeni devrin de kapılarını araladı.

ABD Kriptoyu Evlat Edinecek Mi?

Çin yasakları ve baskısından sonra en iyi tabir bu olurdu. Amerika Birleşik Devletleri kripto paraları evlat edinecek mi? FED Başkanı Powell bu ekosisteme üvey evlat muamelesi yapılmayacağını söyledi. Kripto para savunucuları da böylece rahat bir nefes aldı. Peki kripto para birimleri ABD’nin incelemesinden uzak durarak büyüyebilecek mi? İşte asıl soru budur.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Eğer ABD kripto paralara karşı yapıcı bir tavır sergilemeye devam ederse bu durum ekosistemin hızla büyümesini destekler. Elbette nihai olarak kripto para birimlerinin fiyatları da uçacaktır. Bir sene sonra marketin 25 trilyon dolara ulaştığını ve SEC tarafından onaylanmış ETF’ler ile kurumsalların parayı bu ekosisteme akıttığını düşünün. Bu gerçekten erken dönem kripto para yatırımcıları için harika olurdu.

Kripto Gerekli Desteği Bulabilir

Fransa’da bir banka MakerDAO’ya başvurarak DAI stablecoin kredisi için teminat olarak tahvil tokenlerinin sunulmasını önerdi. Buna “Security Tokens Refinancing” adı verildi. Düzenlenmemiş ve açık kaynak finans girişimleri için tarihi bir deney olarak görülen bu adım dünyada yankı uyandırdı.

Blockchain girişimleri ikinci çeyrekte yaklaşık 5 milyar dolarlık büyüme yaşadı. Devletler Stellar, Algo ve Ripple gibi kripto para girişimlerinden CBDC ve blockchain alanında destek almaya başladı. Microsoft Corporation, Alphabet Inc, Saudi Aramco, Amazon ve Facebook kripto paralara mesafeli olsa da onun teknolojiyle yani blockchain ile alakalı ar-ge çalışmalarına devam ediyor.

Tüm bunların üzerine SEC herhangi bir Bitcoin ETF’si için onay verirse tarihi dönüm noktasını geri bıraktık deriz. Saydığımız bu dev şirketler bilançolarına Bitcoin ve Ethereum gibi dijital varlıkları enflasyondan korunmak için ekleyebilir.

Kısa vadede Ekim ayı yükseliş ve ciddi karların alınacağı bir dönem gibi görünüyor. Amerika’nın enflasyon verileri yıl sonuna doğru daha fazla kurumsal yatırımcıyı ekosisteme çekebilir ve ETF onayı en azından 2022 ilk çeyrekte gelebilir. Şimdilik kripto paraları Çin bile durduramıyor diyebiliriz.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar