X


Bu Döngüler 2022’de Bitcoin ve Altcoin’lerde Sert Ralliyi İşaret Ediyor!

Twitter aracılığı ile yapılan bir paylaşıma göre kripto para birimleri ve Bitcoin 4 yıllık döngüler içinde fiyat grafikleri çiziyor. 
14:09
21 Ocak 2022
Okuma Süresi: 2 Dakika

Kripto para piyasası şu anda bir düşüş döneminde bulunuyor. Ancak pek çok analist Bitcoin ve kripto para birimlerinin çeşitli döngüler halinde devam ettiğini düşünüyor. Bazı analistler zaman döngülerine değinirken bazıları grafik döngülerini inceliyor.

Kripto Paralarda Yıllık Hareketler

Metaverse Türkiye adlı Twitter hesabının yaptığı bir paylaşıma göre Bitcoin ve kripto para birimleri 2012 yılından günümüzde bir döngü içinde ilerliyor. Yapılan açıklamalarda döngülerin dörder yıllık olduğu görülüyor ve yukarı, sert ralli, aşağı yönlü şeklinde bir düzen olduğu ifade ediliyor.

Yapılan bu açıklamalara grafikler üzerinde de bir göz atalım…

Yapılan paylaşımdaki ilk döngüye bakıldığında 2021 ve 2013 yıllarında gerçekten yukarı yönlü hamleler olduğu, 2014 yılında sert bir artışın geldiği ve sonrasında 2015 yılında aşağı yönlü hareketlerin olduğu görülüyor.

İkinci döngüde de benzer şekilde 2016 ve 2017 yıllarında yukarı yönlü hamleler gerçekleşiyor 2018 yılında sert bir ralli yaşanıyor 2019 yılında fiyatlar düşüşe geçiyor.

Döngü Yeniden Gerçekleşecek Mi?

Grafiklere bakıldığında Bitcoin’in 2020 yılında nispeten stabil kaldığını ve 2021 yılında yukarı yönlü sert hamlelerin olduğu görülüyor. 2022’nin yılının ilk ayının sonuna yaklaşırken ise diğer döngülerden farklı şekilde düşüşler yaşandığını görüyoruz.

Dolayısıyla şu an için üçüncü döngüde görülmesi beklenen sert ralliden bahsetmek pek söz konusu değil. Ancak henüz 2022’nin sadece ilk haftasını geride bıraktık ve pek çok analist düşüşlere rağmen piyasada hala yükseliş bekliyor. Bu sebeple üçüncü döngünün de diğerlerine benzer şekilde tamamlanıp tamamlanmayacağını söylemek için daha çok erken.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar