X


Bu Altcoin Kripto Tarihinin Anlaşmasına İmza Atacak! Fiyatı 1 Doları Görecek Mi?

Bu yıl bir ilke şahit olacağız. Kripto paralar artık dünyanın en büyükleri arasında kendine yer bulacak.
22:29
22 Mart 2022
Okuma Süresi: 2 Dakika

Kripto para ana akım haline geldi ve dünyanın en büyükleriyle anlaşmalar imzalanıyor. Kısa süre önce yeni bir duyuru geldi. Dakikalar önce FT tarafından paylaşılan habere göre global kripto para borsalarından biri dünyanın en önemli etkinliklerinden birine sponsor oluyor.

Fifa ve Cronos (CRO) Anlaşması

Anlaşmanın hemen ardından fiyat %3 yükseldi ve pozitif görünüm devam ediyor. Yazı hazırlandığı sırada Cronos (CRO) 0,417 dolardan alıcı buluyor. Fifa’nın Cryptocom ile bir Dünya Kupası sponsorluk anlaşması imzaladığı haberi gündeme bomba gibi düştü. Fifa yetkilileri hızla büyüyen kripto para platformuna uluslararası futbolun en büyük turnuvasına pazarlama haklarını verdiğini söyledi. Çarşamba günü açıklanması beklenen anlaşma, dünyanın en yüksek profilli sporları ile kripto para birimleri gibi büyüyen dijital varlık dünyası arasındaki gelişen bağların altını çiziyor.

Fifa’nın çeşitli Dünya Kupası döngülerinde yüz milyonlarca avro değerindeki mevcut sponsorlukları arasında spor giyim üreticisi Adidas, ABD’li içecek şirketi Coca-Cola ve ABD ödeme grubu Visa yer alıyor. Kripto para borsası olan Cryptocom ismini artık dünyanın en büyüklerinin yanına yazdırıyor.

Son ralli de fiyat 1 dolar sınırına gelmiş ancak piyasalardaki genel düşüş sebebiyle ciddi kan kaybetmişti. Yaptığı devasa anlaşmaların da etkisiyle CRO yıl bitmeden yeniden 1 doları hedefleyebilir.

Cronos (CRO)

Borsanın yerel tokeni olan Cronos (CRO) yakın zamanda bu ismi aldı. Los Angeles’taki ünlü Staples Center arenasına, Formula 1 motor yarışları serisine ve Ultimate Fighting Championship dövüş sanatları yarışmasına kadar bir dizi anlaşmayla reklama milyarlarca lira harcayan borsa, popülerliğini artırmayı ve kripto paraların daha fazla insana ulaşmasını hedefliyor.

Fifa’ya göre, Fransa’nın son Dünya Kupası finalinde Hırvatistan’ı yenmesini 1,1 milyardan fazla kişi izledi. Rusya’da düzenlenen 2018 turnuvası 6 milyar dolar gelir elde etti. Bu yılki Dünya Kupası’nın Katar’daki yaz sıcağı nedeniyle Haziran ve Temmuz aylarındaki olağan zaman aralığı yerine Kasım ayında başlaması planlanıyor. Turnuva Orta Doğu’da düzenlenen ilk Dünya Kupası olacak.

Sorumluluk Reddi: Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolaysıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar