Bu 3 Kripto Para, Haziran Ayında Kendi Rekorlarını Kırabilir!

Özet

  • Haziran ayı, altcoinler için hareketli geçebilir.

  • Teknik analize göre ise INJ, RPL ve TOMO kesinlikle ön plana çıkıyor.

  • INJ, RPL ve TOMO, üç önemli direnci test edip rekor kırabilir.
16:34
1 Haziran 2023

Kripto para sektörü genel olarak mayıs ayından kötü etkilendi ve lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) de dahil ciddi bir düşüş gözlemlendi. BTC, özellikle ABD’den gelen veriler sonrasında düşüşüne hız katarken altcoinler de bu durumdan olumsuz etkilendi ve yaralar aldı. Peki kripto paralar arasından hangileri önemli gelişmeler ile bu ay gündeme yeniden gelebilir?

TOMO, INJ ve RPL Gündemde

Haziran ayı, altcoin piyasası için çok önemli olabilir. Eğer kripto para piyasası bu kapsamda bir sıçrama yakalayabilirse bazı altcoinler diğerlerinden çok daha iyi performans sergilemeye aday olacaktır. Bunların arasında ilk sırada ise TomoChain (TOMO) var gibi gözüküyor.

TOMO fiyatı, geçtiğimiz hafta ciddi bir yükseliş elde etti ve yılın en yüksek seviyesi olan 2,55 dolara kadar çıktı. Yukarı yönlü hareket ise devamında sürdürülebilirliğini koruyamadı. TOMO, yukarı yönlü bir ivme sonrasında 1,70 dolarlık destek bölgesine çekildi. Burası önemli bir destek iken dirence dönüştü. Şu an ilgili bölgenin üzerinde görülen deviasyon, olumlu bir düşüş sinyali olarak algılanabilir. Ancak buranın temizlenmesi ile 3,60 dolarlık tüm zamanların rekorunun test edilmesi de mümkün.

Eğer TOMO 1,70 doları kırabilirse fiyat hızlı bir şekilde 3,60 dolar rekorunu ziyaret etme şansına sahip. Bu direnç kırılamazsa TOMO için hedef 1 dolar olacaktır.

INJ, Rekora Gidebilir

Injective (INJ), ön plana çıkan ikinci kripto para birimi oldu. INJ fiyatı yılın başından beri ara ara artışlar yaşadı. Fiyat şu an aslında Elliot Dalga teorisine göre yükseliş trendinde olabilir. INJ fiyatı 14 dolar direnç bölgesinin yanında beşinci dalgasını tamamlayarak buranın yukarısına hareket edebilir. Burada da tüm zamanların rekoru yer alıyor ve INJ fiyatı kesinlikle buna yönelik heyecan yaratabilir.

Fiyat 14 dolar direncini kıramazsa INJ için 4,58 dolara kadar düşüş görülebilir.

Üçüncü sırada ise RocketPool (RPL) yer alıyor. RPL, 65,32 dolarlık seviyeye ulaştıktan sonra düşüşe geçti ve alçalan formasyonda devam ediyor. Fiyat bu düşüş sonrasında ise anlık tepki aldı ve 26 Mayıs tarihinde HL oluşturarak yükseliş sinyali verdi. Olumlu bir yapı oluşturmaya yönelen RPL, 54,30 dolar direncine takılabilir. Buradan sonra ise fiyatın tüm zamanların rekorunu kırması beklenecektir. Direnç kırılamazsa hedef 44 dolar desteği olur.

Haberlerimizi Telegram, Instagram, Facebook, Twitter ve Youtube hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar