reklamı kapat

Borsalardaki BTC Miktarı Artıyor, Bu Ne Anlama Geliyor?

Uzun süre sonra borsalara Bitcoin girişinin arttığını görüyoruz. 
08:12
16 Haziran 2020

Bitcoin dün 9.000 doların altının görülmesine sebep olan çeşitli fiyat hareketleri yaşadı. Ancak bu bölgede yaşanan satın alma baskısı ile lider kripto para birimi yeniden konsolidasyon aşaması sırasındaki fiyat seviyelerine geri döndü ve yazının yayına hazırlandığı sırada 9.547 dolar bandından işel görüyordu.

Düşüşün yanı sıra asıl ilginç olan borsalara giren Bitcoin miktarındaki gözle görülür artıştı. Son aylarda genellikle borsalardaki Bitcoin miktarının azaldığına şahit oluyorduk. Dolayısıyla bu durum büyük bir değişikliğe işaret ediyor olabilir.

Borsalardaki Bitcoin Miktarı

Yatırımcıların yeniden borsalara geri dönüyor olması bu son düşüş ile değişen bir şeyler olduğunu gördüklerini ifade ediyor olabilir. Bu da analistlerin arzın talepten çok daha fazla olduğu şeklinde yorum yapmasına sebep oluyor. Bunun geçerli olup olmadığının ise 9.000 dolar çevresindeki fiyat hareketlerinden anlaşılacağı belirtiliyor.

Bunların yanı sıra Bitcoin‘in 10.000 dolarlık bölgede karşılaştığı reddetme ile 9.000 doların altına kadar gerilemesi, her ne kadar daha sonra fiyat toparlanmış olsa ve piyasa yapısında bir değişiklik olmamış olsa da bir zayıflık göstergesi olarak değerlendiriliyor.

Yapılan açıklamalar göre yatırımcıların borsalara yeniden Bitcoin yatırıyor olması da bu zayıflığı gördükleri şeklinde yorumlanıyor.

Analiz sitesi CryptoQuant’ta CSO olan Mason Jang da tam olarak bu konuya değindi ve Coinbase ve Gemini‘deki balinaların düşüş gerçekleşmeden önce varlıklarını doğrudan taşıdıklarını dile getirdi.

Arz ve Talep

Bunların yanında piyasanın önemli analistlerinden “TraderXO”, Bitcoin’in altta yatan bu zayıflık durumundan rahatsız olabileceğini ifade etti ve bu durumda arzın talepten fazla olacağını dile getirdi. Eğer Bitcoin’in piyasa temellerinde bu şekilde bir değişiklik yaşanırsa genel piyasa kurallarına göre yakın zamanda bir düşüş dalgası görülebilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.