Boğalar Güç Mü Kaybediyor? Düşüş Devam Edecek Mi?

Özet

  • Yaşanan son artış hamlesinin ardından Bitcoin kan kaybetti ve yeniden 8.300 dolar seviyesine geriledi...
14:00
24 Ocak 2020
Okuma Süresi: 2 Dakika

Son yükselişi eğiliminin ardından lider kripto para birimi Bitcoin 8.500 dolarlık önemli destek seviyesinin üzerinde kalmayı başaramadı. Analistlere göre bu düşüşün 7.880 dolar seviyesine kadar devam etmesi ihtimaller dahilinde yer alıyor…

BTC Fiyatı Karşısındaki Engeller

Analistlere göre Bitcoin fiyatı 8.470 dolar olan önemli destek seviyesinin üzerinde kalmayı başaramadı ve 8.300 dolar seviyesine geriledi. Ayrıca 100 saatlik fiyat hareketlerini de inceleyen analistler olumsuz bir durum oluşabileceğini ifade ediyor.

Bunların yanında haftanın en düşük seviyesi olan 8.263 dolara gerilemiş olan fiyat boğaların güç kaybettiği şeklinde yorumlanıyor. Ancak yine de  boğalar için önemli bir destek seviyesi olan 3.380 dolar bandından da çok uzaklaşılmadığını belirtmekte fayda var. Ayrıca Bitcoin’in 8.470 dolar direnç seviyesinin de çok altında olmadığını göz önünde bulundurmak gerekiyor.

Öte yandan analistlere göre 8.500 dolar seviyesi de önemli bir direnç ve destek seviyesini oluşturuyor. Uzun vadede bu kilit direnç seviyesinin üstünde kalınması boğalar için olumlu bir gelişme olabilir. Eğer Bitcoin 8.500 dolarlık direnç seviyesinin üzerinde kalmayı başarabilirse 8.800 dolarlık seviyenin üzerine çıkılması ihtimaller dahilinde yer alabilir…

BTC 8.000 Dolara Düşebilir

Analistlere ve tecrübeli isimlere göre BTC fiyatı düşmeye devam ederse, 8.200 dolarlık destek alanının üzerinde kalmak zor olabilir. Söz konusu durumda yakın vadede 8.000 dolarlık destek seviyesine gerileme olasılığı da yüksek bir seçenek olarak görülüyor.

Bu göstergeler bakıldığında Bitcoin’in yeniden ayıların etkisine girebileceği 8.000 doların altının görülebileceği ifade ediliyor. Bu durumun yaşanması halinde bir sonraki fiyat bandının 8.000 ve sonrasında 7.800 dolar seviyesi olmasının da muhtemel olduğu belirtiliyor.

Kaynak: Bitcoinist

Haberlerimizi Telegram, Instagram, Facebook, Twitter ve Youtube hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar
OKUYUCU YORUMLARI