X


Bloomberg Analisti, Piyasaları Değerlendirdi: Bitcoin, İlerleyen Aylarda Nasıl Bir Fiyat Performansı Sergileyecek?

Piyasaların güncel görünümünü değerlendiren Bloomberg analisti, Bitcoin'in ilerleyen aylarda nasıl bir fiyat performansı sergileyebileceği ile ilgili fikirlerini paylaştı.
12:45
19 Ocak 2022
Okuma Süresi: < 1 Dakika

Bloomberg Intelligence’den Mike McGlone, FED’in para politikaları, hisse senetlerinin ilerleyen aylarda nasıl bir performans sergileyeceği ve bunun Bitcoin‘e etkilerinin ne yönde olacağı ile ilgili fikirlerini paylaştı.

Bloomberg Analisti, Piyasaların Durumunu Değerlendirdi

Bloomberg analisti Mike McGlone, yatırımcıların piyasada düzeltme hareketlerine hazır olması gerektiğini vurguladı. 18 Ocak’ta Wolf of All Streets podcast’inde yer alan McGlone, FED‘in ilerleyen aylarda uygulayacağı para politikaları sonucu hisse senetlerinin düşüşe geçebileceğini ve bu durumdan Bitcoin’in de kısa vadeli olarak zarar görebileceğini dile getirdi. McGlone, FED’in enflasyonu kontrol altına almaya çalışmak için varlık alımlarını önemli ölçüde düşürecek olmasının, yakın vadede riskli varlıklara olan ilgiyi azaltacağını belirtti.

Ancak McGlone, FED’in para politikalarındaki belirsizliğin sona ermesinden sonra lider kripto para birimi Bitcoin’in bu süreçten çok daha güçlü çıkabileceği ve artık risk varlığı statüsünden çıkabileceğini söyledi.

McGlone’dan Bitcoin Yorumu

Hisse senedi piyasasının yakın vadede %10 ila %20 arasında bir geri çekilme kaydedebileceği yönündeki fikirlerini paylaşan McGlone, Bitcoin’in yakın vadede kaydedebileceği değer kayıplarına karşın ilerleyen dönemler adına daha güçlü bir pozisyonda olabileceğini dile getirdi.

Konuya ilişkin pek çok uzman isim, FED’in faiz arttırımı ve varlık alımlarını azaltması yoluyla uygulayacağı sıkı para politikasının kripto para piyasasına olumsuz yansıyacağını ifade ederken global ölçekli yasal düzenlemelerin de Bitcoin‘e kısa vadede aşağı yönlü bir ivme kazandırabileceğini belirtti.

Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatiliteye sahip olmaları dolayısıyla risk taşıdıklarını bilmeli ve işlemlerini kendi araştırmaları doğrultusunda gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar