X


Bloomberg Analisti Bitcoin (BTC) Yatırımcılarına Güven Verdi: Hedef Belli

Bitcoin için yükseliş hedefi kesin!
14:19
6 Haziran 2021

Kripto para sektörü bir hafta sonunu daha kanlı geçirdi ve lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) beklenmedik bir düşüş yaşadı.

Bitcoin İçin Durum Sanıldığından “İyi”

Piyasanın toparlanmaya başladığı ve Bitcoin’in 40.000 doları test ettiği anlarda gelen bu sert düşüş, yine altcoinleri etkiledi. Bitcoin, son 24 saat içerisinde %1,2 düşüş yaşarken kripto para piyasasının toplam değeri ise %2 geriledi. Bitcoin’in bu düşüşünden top 10 içerisinde en çok etkilenen ise %3,6 düşüş yaşayan Binance Coin (BNB) oldu.

Ünlü bir analist ve stratejist olan Mike McGlone ise düşüşün sanıldığından hızlı toparlanacağını ifade ederek yatırımcılara seslendi. McGlone, lider kripto para biriminin 36.000 dolardan işlem gördüğü anlarda yaptığı açıklamasında, geçici bir süre 40.000 dolar altında kalınabileceğini ancak bunun yakında değişeceğini düşündüğünü belirtti. BTC’nin fiyat rekoru kırmaya devam edeceğini belirten McGlone, daha önce de haklı çıkmıştı.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Bitcoin Fiyatı 100.000 Doları Görecek

McGlone, Bitcoin fiyatı için uzun süreden beri beklenen 100.000 dolar seviyesinin hayal olmadığını açıkladı. Fiyat 40.000 dolar üzerinde tutunduktan sonra yükselişin de bunun beraberinde geleceğini ifade eden McGlone, yılın 100.000 dolar görülmeden bitmeyeceğini düşünüyor. Bloomberg’in tecrübeli analisti, BTC fiyatının 20.000 dolara düşmesindense 100.000 dolara yükselmesinin de daha olası olduğunu daha önceki açıklamalarında dile getirmişti.

Bloomberg analisti ise bu konuda olumlu düşünen tek kişi değil. ABD’nin en büyük bankası JP Morgan’ın analistlerinden Nikolaos Panigirtzoglou da konu hakkında oldukça olumlu bir açıklamada bulundu. Analist, Bitcoin’in 145.000 dolara ulaşabileceğini ancak bu yolun oldukça taşlı ve zorlu olduğunu belirtti. Analist, BTC’nin adil değerinin ise mevcut volatiliteye gör 145.000 dolar ila 24.000 dolar arasında olduğunu belirtti.

Bitcoin ETF, Her Şeyi Çözebilir

Bloomberg analisti fiyat odaklı açıklamasının yanı sıra Bitcoin’in ana akım kabule ulaşmak üzere olduğunu da belirtti. Bitcoin’in ana akım kabule ve kurumsal yatırımcıya tam anlamıyla ulaşması için ise Bitcoin ETF’inin onaylanması gerekebilir. Bu yıl içerisinde SEC’e Bitcoin ETF konusunda birçok başvuru olsa da henüz bu yönde bir kabul görülmedi.

Bitcoin ETF ile ABD’nin en büyük kurumlarının da rahatlıkla BTC alıp satabileceği ve bunun fiyat hareketlerine maruz kalabileceği biliniyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar