X


Blockchain’e Destek Veren Tasarı ABD’de Kabul Edildi

18:00
21 Eylül 2016

ABD Temsilciler Meclisi dijital paralar ve blockchain teknolojisinin lehinde maddeler içeren ulusal teknoloji inavosyonu politikası için bir çözüm çağrısı niteliğinde olan yasa tasarısını kabul etti.

İlk olarak Temmuz ayında duyurusu yapılan ve dijital paraların ve blockchain’in isminin de açıkça geçtiği çözüm çağrısı Amerikan hükumetinin teknoloji için ulusal bir politika yolu çizmeye çağırıyor. Yasa tasarısı Illinois temsilcisi Adam Kinzinger tarafından hazırlandı ve California temsilcisi Tony Cardenas tasarıya kefil oldu.

Açık oylamayla kabul edilen, ardından destekçileri tarafından çeşitli açıklamalarda bulunulan çözüm çağrısı bağlayıcı olmasa da kongreden dijital paralar ve blockchain’le ilgili çıkan şu ana kadar belki de en önemli tasarı olması bakımından oldukça büyük bir önem taşıyor.

Aylar önce Enerji ve Ticaret konulu oturumda tartışılan ve destekçilerin yorumlarıyla sahici bir ilginin oluştuğu açıkça belli olan dijital paralar ve blockchain’e dair Texaslı Cumhuriyetçi temsilci şunu kaydetmişti:

“Hiç şüphe yok ki blockchain inovasyonları bugün keskin bir noktada.”

Bir sonraki oturumunu Kasım seçimlerinden sonra yapacak Kongrede dijital paralar ve blockchain’e dair daha kesin bir yasa tasarısının çıkıp çıkmayacağı ise şimdiki en büyük merak konusu.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar