X


Blockchain Finans Dünyasında Devrim Yapacak

12:45
6 Aralık 2015
Okuma Süresi: < 1 Dakika

ABD Vadeli Mal Ticareti Komisyonu CFTC’nin bir üyesi blockchain’in günümüz finans dünyası için devrimsel nitelikte olduğunu dile getirdi.

Harvard Hukuk Fakültesi geçtiğimiz günlerde “finansal teknoloji ve uluslararası finans” konulu yüksek katılımlı bir konferans düzenledi. Konferansa katılan CTFC komisyoneri J. Christopher Giancarlo, Bitcoin ve blockchain hakkında konuşma yaptı.

“Kapalı kayıt defteri” üzerine kurulu mevcut finansal sistemden bahseden Giancarlo, sistemin paraya çevirme süreci ve bankacılığın getirdiği masraflar gibi kusurlu yönleri üzerinde durdu. Ardından el yazısıyla hazırlanan biletleri fakslama gibi eski yöntemlerin hala piyasada kullanılmakta olduğuna dikkat çeken Giancarlo, blockchain’in bu açıdan finansal manzarayı tamamen değiştireceğini ifade etti.

Konuşmasının devam eden kısımlarında açık kayıt defterinin (blockchain’in), piyasalardaki ödeme, bankacılık, menkul kıymetler takası ve yeni düzenlemelerle iyice içinden çıkılmaz hale gelen teminat yönetimi gibi alanlarda etkili çözümler getireceğini vurgulayan J. Christopher Giancarlo, Blockchain’in aynı zamanda mevcut sistemin altyapısını oluşturmak için harcanan yüksek masrafları ciddi oranda düşüreceğini sözlerine ekledi.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar
ETİKETLER