Blockademia: Cardano Blockchain’inde Belge Doğrulama İçin Yenilikçi Bir Çözüm

20:46
1 Kasım 2021
Okuma Süresi: 3 Dakika

Dünyanın dört bir yanındaki belgelerin gerçekliğini kanıtlamak, çeşitli endüstrilerde uzun süredir büyük bir zorluk halini aldı. Ancak Hırvatistan merkezli girişim tam olarak bu noktaya odaklanıyor. Yeni kripto girişimi Blockademia, verilen diplomaların, sertifikaların ve diğer belgelerin gerçekliğini düzenlemek ve kontrol etmek için merkezi olmayan bir bilgi sistemi sunuyor.

Cardano blok zinciri sayesinde Blockademia, belge meta verilerini ve müteakip orijinallik kontrollerini yaparak belgenin kalıcılığını ve değişmezliğini sağlar. Blockademia dApp, öncelikle eğitim kurumları, şehir, bölge ve devlet daireleri, sigorta, ilaç şirketleri ve sahteciliğe karşı korunmaya ihtiyaç duyan diğer belge veren kuruluşlar tarafından verilen belge ve sertifikaların gerçekliğini doğrulamayı amaçlar.

Blockademia CEO’su Marin Kramarić konuyla ilgili olarak, “Belge yayıncıları Blockademia dApp’i kullanarak ürünlerini intihal ve kötüye kullanımdan koruyor ve ürünlerine ve hizmetlerine yeni bir güvenlik düzeyi ekliyor. Blockademia çözümü, çok sayıda belgenin gerçekliğini sık sık kontrol etmeye ihtiyaç duyan hem kişisel hem de kurumsal kullanıcılar için geliştirildi.” sözlerini kullanıyor.

Açıklamalara göre sistem tamamen şeffaftır ve herhangi bir manipülasyonu engeller, bu nedenle Blockademia ekibi, diplomalar ve sertifikalar gibi belgelerin tahrif edilmesi sorununun dünyada neredeyse ortadan kalkacağına inanmaktadır.

Blockademia, ihraççının boyutuna ve ihtiyaçlarına bağlı olarak önceden tanımlanmış işlevselliğe sahip modüler bir dApp’tir. Pro ve Enterprise sürümleri, DMS (Belge Yönetim Sistemi) modülünü içerirken, Rest API konektörü yalnızca Enterprise sürümü için ayrılmıştır. Bu modüller, diğer sistemlere basit bağlantılar sağlar.

Daha fazla gelişme için fon toplamak amacıyla Blockademia, toplam 250 milyondan 85 milyon ACI token’ı çıkarmayı planlıyor. ACI token’larının ilk dağıtımı, kendi web sistemi aracılığıyla, referans yönlendirme sistemi ve token satışı yoluyla ücretsiz dağıtım şeklinde gerçekleştirilir.

Blockademia şu anda 15 Kasım’a kadar sürecek özel satış aşamasında, ardından 6 Aralık’a kadar sürecek topluluk satışı aşamasına geçilecek. 

Blockademia CEO’su bu noktada, “Sistem kullanıcıları, sistemin tasarımına ve yönetimine katılmanın yanı sıra kazanılan, tamamen merkezi olmayan ve bağımsız, her bakımdan daha iyi bir toplum inşa etmenin anahtarı olan karlara katılma fırsatına sahiptir.” açıklamasını yapıyor.

Blockademia, toplanan fonları 18 ay içinde dünya çapında bir franchise ağına ve müşterilere sahip olmak için ekibi daha da güçlendirmek için kullanmayı planlıyor. Önümüzdeki yılın ilk iki çeyreğinde hedef Blockademia dAapp’ı tamamlamak ve ilk kullanıcılarla test etmek. 2022’nin 3. çeyreğinde, doğrulama için web ve mobil uygulamayı tamamlamayı planlıyorlar ve son olarak 2022’nin 4. çeyreğinde ana ağda olmayı planlıyorlar.

Sorumluluk Reddi: Bu makale sponsorlu bir yazıdır. CoinTürk, bu makale içeriğinde geçen herhangi bir ürün ya da hizmetle ilgili hasar ya da kayıplardan sorumlu değildir ve sorumlu tutulamaz. CoinTürk, bu sponsorlu yazıda adı geçen şirket ve şirketin sunduğu ürün veya hizmetlerle ilgili olarak okuyucuların kendi araştırmalarını özenle yapmalarını şiddetle önermektedir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar