reklamı kapat

Block.One, EOS.IO 2.0’ı Piyasaya Sürdü!

Block.one, ciddi geliştirmeler yapılan EOS.IO 2.0 verisyonunu piyasaya sürdü.
19:00
12 Ocak 2020

EOS için 4 milyar dolar gibi etkileyici bir ilk dijital para arzı gerçekleştiren Block.one, ağdaki geliştirmelere ve güncellemelere devam ediyor. EOS.IO‘nun arkasındaki ekip şimdi de yazılımın ikinci versiyonu olan EOS.IO 2.0‘ı tanıttı ve piyasaya sürdü. Yeni güncellemenin aşağıdaki tweet’den de okunabileceği üzere işlemsel hızı arttırıp, geliştirme tecrübesini çok daha iyi bir hale getireceği tahmin ediliyor.

EOS Ağında Büyük Değişim

EOS blockchain ağının ikinci versiyonunda gelen en büyük özellik ise sıradan WebAssembly (WASM) tabanlı ağ motoru yerine, yeni EOS VM’nin (sanal makine) getirilmesi oldu. Block.one tarafından yapılan açıklamaya göre bu gelişme akıllı kontratların 4 kat ile 16 kat daha hızlı olmasını sağlayacak. EOS VM ve bunun temel bileşenleri ciddi anlamda özelleştirilebilme özelliği taşıyor ve geliştiriciler bu sayede farklı arayüzleri deneyip bunları entegre edebilecekler.

EOS.IO 2.0 geliştiricileri an itibariyle demo versiyonu kullanıp istedikleri değişiklikleri yapabilecekler, güncellemeleri gerçek zamanlı olarak görüntüleyebilecekler ve GitHub’a katkı bile sağlayabilecekler.

Aslında Block.one sessiz geçen bir 2019 sonrasında geliştirmelere hız verdi. Merkeziyetsiz sosyal medya uygulaması Voice için de süreci hızlandıran Block.one, geçtiğimiz günlerde yapılan açıklamada bunun kullanıcılarla buluşacağı tarihi açıkladı. Bu haberden de okunabileceği gibi Voice’in sadece tarihi değil CEO’su da bununla beraber açıklandı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.