X


Bitcoin’lere Neler Oluyor? BTC %7, BSV %43 ve BCH %23 Arttı!

Piyasa 2020 başından bu yana artış eğilimi sergilese de bugün bütün kripto paralar adeta coştu...
18:29
14 Ocak 2020
Okuma Süresi: 2 Dakika

2020 yılının başından bu yana kripto para piyasasında volatilitenin arttığının farkındayız. Özellikle jeopolitik gerginlikler sebebiyle artan Bitcoin (BTC) fiyatı piyasaya hareketlilik getirdi gibi görünüyor.

Son birkaç saat içinde piyasada adeta bir bayram havası yaşanıyor. Bu sabah Bitcoin 8.600 dolar sınırına dayanmıştı. Bunun sebebinin CME Bitcoin opsiyon işlemlerinin piyasaya sürülmesi olduğu tahmin ediliyordu. Ancak son birkaç saat içinde lider kripto para birimi Bitcoin %7’lik bir artış sergiledi ve yazının yayıma hazırlandığı sırada 8.665 dolardan işlem görüyor.

Altcoin’ler Atağa Geçti

Şu anki kripto para piyasasına bakıldığında neredeyse hiçbir altcoin’in kırmızıda olmadığını görüyoruz. Özellikle piyasa kapitalizasyonu açısından en büyük 6. sırada yer alan Bitcoin Satoshi Vision (BSV) tam tamına %43’lük artış sergiledi ve değerini dakikalar içinde 205 dolar seviyesinden 240 dolar seviyesine kadar çıkardı. Daha önce bu haberimizde de sizlerle paylaştığımız gibi Craig Wright ve Calvin Ayre‘nin liderlik ettiği Bitcoin SV, %50’lik bir artışla 110 dolar seviyesinden 193 dolar seviyesine çıkmayı başarmış ve bu hamlesi sayesinde 3-4 sıra yükselmişti.

Öte yandan birkaç saat içinde %20’nin üzerinde artış gösteren altcoin’lerden birisi de Dash… Dash yaklaşık olarak %34’lük artışıyla yazının yayına hazırlandığı sırada 86.90 dolar seviyesinden işlem görüyor. Ayrıca 4. en büyük kripto para birimi olan ve Bitcoin’in fork’uyla ortaya çıkan Bitcoin Cash (BCH) de %23’lük artışla piyasada adeta destan yazan coin’lerden biri oldu. BCH çok kısa sürede 267 dolar seviyelerinden 331 dolar seviyelerine çıkmayı başardı…

Bu Artışın Sebebi Ne?

Öncelikle jeopolitik sebeplerle hareketlenen piyasada ateşlenen fitil bu artışı sağlamış olabilir. Bunun yanı sıra CME Group’un Bitcoin opsiyon işlemlerini başlatması da piyasadaki hareketliliğin sebeplerinden biri olabilir.

2017 yılını hatırladığımız zaman CME ve CBOE’nin Bitcoin vadeli işlemlerini başlatması rekor fiyatlara ulaşılmasının sebebi olmuştu. Şu anda da gayet iyi bir şekilde başlayan CME Bitcoin opsiyonları boğa sinyalleri veriyor olabilir…

Ayrıca geçtiğimiz birkaç gün içinde pek çok analist teknik göstergelerinde de artık artış sinyalleri verdiğini ve hatta Mart ayından bu yana en güçlü alım sinyallerinin ortaya çıktığını ifade etmişlerdi…

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar