X

Bitcoin’in Yükselişi, Google Rekoru Getirdi!

Bitcoin'in (BTC) fiyat rekoru, Google rekorunu da beraberinde getirdi.
09:00
12 Şubat 2020

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) kesinlikle beklenmeyen bir yükseliş yaşadı ve dün gece 9.700 dolar seviyesinden başlayan rallisinde 10.300 dolara kadar çıkmayı başardı.

Bitcoin 10.300 Doları Gördü!

Bu yazının kaleme alındığı an itibariyle %5,44’lük yükseliş yakalayan BTC’nin bu ani artışı, doğal olarak insanların Bitcoin’i aratmasına sebep oldu. Google üzerindeki Buy Bitcoin (Bitcoin satın al) ifadesinin arama oranı, son günlerin ve ayların rekorunu kırdı.

Bu ifade aynı zamanda bireysel yatırımcıların akın akın kripto para sektörüne girmeye çalıştığının da göstergesi olarak biliniyor. Piyasaya yabancı olan ve nereden BTC satın alacağını bilmeyenler, yaşanan artış sonrası pastadan pay almaya çalışıyorlar.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Bitcoin’in 10.000 doların altına düşmesi birçok kişiyi korkutsa ve endişelendirse de, BTC aslında daha önceki boğa koşularında da hafif düzeltmeler yaşamış ve adeta nefes almıştı. Ancak şu an birçok teknik analiz, indikatör ve veri BTC’nin önümüzdeki günlerde de yükseliş yaşama ihtimaline sahip olduğunu gösteriyor.

Alistar Milne’nin paylaştığı tweet içerisinde Buy Bitcoin ifadesinin aslında son 12 ayın rekorun kırdığı görülüyor. İlgili tweet’in altına gelen yorumlarda da Bitcoin kelimesinin dünya çapında trending olduğu ve Afrika içerisinde bile en çok konuşulan ve aranan konular arasına girdiği vurgulanmakta. Piyasaların bugün yeniden açılması belki de BTC’yi 11.000 dolara kadar taşıyabilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar