reklamı kapat

Bitcoin’in 6.000 Dolara Düşeceğini Bilen Analistten Yeni Tahmin!

Ünlü kripto para analisti Filb Filb yeni Bitcoin (BTC) tahminini açıkladı.
21:42
24 Ocak 2020

Lider kripto para birimi Bitcoin‘in (BTC) piyasa hareketleri genellikle tahmin edilemiyor ve bu sebeple BTC fiyatını doğru tahmin eden analistlerin ünü hızlı bir şekilde yayılıyor. Daha önce 2018 yılında fiyatın 3.000 dolara kadar ineceğini ve devamında yükseleceğini bilen Filb Filb isimli analist de bu tahminlerini doğru tutturanlardan birisi olarak biliniyor.

Filb Filb, geçtiğimiz yılın Aralık ayında Bitcoin’in önce 10.000 dolara çıkacağını, daha sonra ise 6.000 dolara düşeceğini de tahmin etmişti. Bitcoin‘in iki tahmini doğru çıkartacak şekilde hareket etmesi doğal olarak Filb Filb’in ününü katladı.

Bitcoin En Az 12.500 Dolar Çıkacak!

Ünlü analist özellikle son haftalarda belirsiz bir tablo çizen BTC hakkında yeni bir tahmin yaptı ve birçok kripto para yatırımcısının gözü buraya çevrildi. Decentrader isimli sitede yayınlanan yazısında kafasındaki fiyatı açıklayan Filb Filb, Bitcoin’in 6.000 dolara kadar gerileyeceğini vurguladı. Buna rağmen düşüş konusunda endişe edilmemesi gerektiğini açıklayan kripto para analisti, 6.000 dolardan sıçrama yaşanacağını ve fiyatın yarılanma öncesinde minimum 12.500 dolara kadar yükseleceğini düşünüyor.

“Bitcoin genel olarak tam da tahmin ettiğim noktada yer alıyor; bir önceki direnç bölgesine doğru yavaş yavaş düşüyor. Buna rağmen Bitcoin’in yarılanma öncesinde en azında 12.500 dolara kadar çıkacağını öngörüyorum.”

Başka bir ünlü kripto para analisti Nunya Bizniz de daha önceki yarılanmalarda yaşanan fiyat hareketini mercek altına aldı ve volatilitenin geldiğini ifade etti. BitMEX CEO’su Arthur Hayes de 25 Ocak tarihi ve sonrası için benzer bir uyarı yapmıştı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.